Ugniagesiai ir gelbėtojai paminėjo profesinę šventę

Gegužės 4 d. Šv. Florijono – ugniagesių ir gelbėtojų profesinė šventė prasidėjo Šv. Mišiomis.

Po Mišių renginys vyko Elektrėnų viešosios bibliotekos salėje. Susirinkusiuosius sveikino mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas, Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Giedrius Sakalinskas, Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij, „Lietuvos energijos gamyba“, AB, Gamybos departamento direktorius Darius Kucinas ir kt.
Mero pavaduotojas įteikė mero padėkas Elektrėnų PGT Vievio komandos ugniagesiams gelbėtojams Janui Makutunovičiui ir Artūrui Šubinui už profesionaliai atliktą darbą ir išgelbėtą žmogaus gyvybę, Elektrėnų PGT Budinčios pamainos vyresn. specialistui vidaus tarnybos kapitonui Dariui Stambrauskui už pavyzdingą tarnybinių pareigų vykdymą. Mero padėkos įteiktos ir Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos Beižionių UGK ugniagesiams gelbėtojams Juozui Daunaravičiui ir Stanislovui Slomskiui, Alesninkų UGK ugniagesiui gelbėtojui Augustinui Vyšniauskui, Semeliškių UGK ugniagesiui gelbėtojui Vytautui Jančiauskui.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) prie VRM direktorius Remigijus Baniulis apdovanojo už nuopelnus valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde“ vidaus tarnybos puskarininkį Šarūną Šiumetą, budinčios pamainos skyrininką, už nuopelnus valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai bei nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir darbą Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už garbingą tarnybą, žyminčiu 25-erius tarnybos metus, vidaus tarnybos leitenantą Gintą Kvetkauską, budinčios pamainos vadą, taip pat už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą vidaus tarnybos grandiniui Mariui Sadauskui, budinčios pamainos ugniagesiui gelbėtojui, įteikta PAGD padėka.
Elektrėnų PGT viršininko padėkos įteiktos Aleksui Narkevičiui, Elektrėnų savivaldybės PGT viršininkui, Sigitui Vaiciukevičiui, budinčios pamainos vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui, Tomui Ruseckui, budinčios pamainos vyresniajam ugniagesiui gelbėtojui, Jolantai Vilčinskienei, Organizacinio skyriaus specialistei, Alvydui Karalevičiui, Elektrėnų savivaldybės PGT Beižionių ugniagesių gelbėtojų komandos ugniagesiui gelbėtojui, Izidoriui Turevičiui, Elektrėnų savivaldybės PGT Semeliškių ugniagesių gelbėtojų komandos ugniagesiui gelbėtojui. Už sportinius pasiekimus atstovaujant Elektrėnų PGT padėkomis ir gesintuvais apdovanoti Marius Radvila, Erikas Sinkevičius, Andrius Zaikauskas ir Marius Zaikauskas.
Taip pat pasveikinti pareigūnai Donatas Šeputis ir Jurgis Krilavičius, kurie dalyvavo ir laimėjo atrankas į aukštesnes pareigas.
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Julius Kazakevičius papasakojo apie jaunųjų ugniagesių veiklą. Už šios veiklos organizavimą mokytojoms Aldonai Kučinskienei ir Aidai Aleksandravičiūtei įteiktos Elektrėnų PGT viršininko padėkos.
Vėliau ugniagesiai gelbėtojai pristatė ir pademonstravo, kaip veikia įvairi įranga, kurią naudoja savo darbe: karpyti skirtas žirkles, vandens žarnas, švirkštus, valtį ir kitą gelbėjimo įrangą, taip pat pristatė naują (2014 m.) ugniagesių gelbėtojų automobilį ir pademonstravo jo galimybes. Automobilyje sumontuota moderni ir speciali įranga: maksimalus lopšelio (keltuvo) pakėlimo aukštis yra 42 metrai, o apkrova – 400 kg, lafetinio švirkšto našumas – 63,3 l/s, gaisrinio siurblio našumas – 66,6 l/s. Automobilio ilgis 11,5 m, todėl privažiuoti prie gaisro židinio reikia didesnių aikštelių.

Savivaldybės inf.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų