Tvarka arba netvarka mieste skaitytojų akimis

Sakoma, kad pavasarį reikia daryti generalinę tvarką – apsikuopti, atsikratyti to, kas nebereikalinga, atsinaujinti. Ko gero, prieš šv. Velykas daugelis taip ir padarėme savo namuose.

Skaitytojų paprašėme atkreipti dėmesį į vietas mieste, kurias reikia tvarkyti, atnaujinti. Taigi dalinamės žmonių pastebėjimais, kurių daugelis girdėti, tačiau apie juos verta kalbėti dar kartą – tol, kol tapsime labiau sąmoningi, atkreipsime atsakingų asmenų dėmesį...

Gudrūs šunys ir negudrūs šeimininkai

Pavasaris – ne tik generalinės tvarkos metas, bet ir laikas, kai pakelėse ypač matomi tampa šunų ekskrementai. Vienas skaitytojas, gyvenantis netoli šunų vedžiojimo aikštelės tarp Pergalės ir Šarkinės gatvių, stebėjosi keista gyvūnų augintojų logika, kai šunys vedžiojami ne specialiai tam skirtoje aikštelėje, o šalia jos, kur, aišku, ir teršia. Vyriškis nesipiktina šunimis, kurių, pasak jo, būna ir labai protingų: kartais šeimininkai privažiuoja netoli aikštelės automobiliu, atidaro jo dureles, o šuo tiesiu taikymu lekia į aikštelę ir ten atlieka savo reikalus. Kaip pastebi skaitytojas, viskas priklauso nuo šeimininkų: jei šie sąmoningi, tai ir savo augintinius išmoko tuštinis ten, kur reikia, jei ne – gyvūnai teršia bet kur.

Būti pilietiškam nesaugu?

Elektrėnietis prisimena kartą bandęs sudrausminti brandaus amžiaus moterį, kurios šuo savo reikalus atlikdavo prie aikštelės, tačiau nepadoriu gestu buvo paragintas nesikišti į ne savo reikalus. Akivaizdu – elgtis pilietiškai kartais gali būti ir nesaugu. Prie kiekvieno šuns policininko nepastatysi, tačiau, anot skaitytojo, nubausti vieną kitą pažeidėją būtų neprošal, gal tuomet šie pasimokytų šunų vedžiojimo kultūros.
Primename, kad šunų savininkams už nesurinktus savo augintinių ekskrementus gresia daugiau nei 140 eurų bauda.

Būdai, kaip pasiekti Pergalės gatvę

Mamos, auginančios mažus vaikus, atkreipė dėmesį į tvarką (o gal netvarką) Elektrėnų keliuose. Suprantama, joms šiuo gyvenimo etapu labiau nei duobės važiuojamojoje kelio dalyje rūpi šaligatvių, laiptų kokybė – danga, kuria kasdien reikia stumdyti vaikišką vežimėlį. Ne pirmą kartą viešinama problema – laiptų, vedančių Pergalės gatvės link, nuovažų kokybė. Pastarosios gana stačios, negana to, prasta jų danga – plytelės išklypusios, nelygios. Kaip pasakoja Pergalės gatvėje gyvenanti mamytė, jai kasdien tenka spręsti dilemą, kaip stumiant vežimėlį su mažu vaiku eiti namo – aplinkkeliu, vedančiu miško ir bažnyčios link, keliu, kuris eina lygiagrečiai greitkelio, o gal visgi sukaupus visas jėgas stumtis į Pergalės gatvės kalną. Daugiau nei 10 kg sveriantį vežimėlį drauge su jame gulinčiu mažyliu stumti išklypusiomis plytelėmis į statų kalną nėra lengva. Aišku, vaikas nuo dardėjimo paprastai prabunda, be to, pasiekus kalno viršūnę laukia dar keli išbandymai – neįžemintas šulinys, keli aukšti borteliai, už kurių nuolat kliūva vežimo ratai. Tiesa, yra dar vienas kelionės variantas – irgi reikalaujantis nemažai fizinių jėgų – stumti vežimėlį šalia laipų išmintu taku.

Dviratininkų labui

Tęsiant riedėjimo su vežimėliais temą tenka konstatuoti – maždaug nuo parduotuvės „Būsto pasaulis“ iki miesto centro šaligatvio būklė sunkiai suderinama su ramiu vaiko miegu: plytelės nelygios, borteliai aukšti, vietomis kelią gaubia svyrančios šakos. Mamos svarsto, kodėl šalia nutiestas naujutėlaitis dviračių takas išplėstas į važiuojamąją kelio dalį užuot įsiterpęs į šaligatvį. Tokiu atveju, tikėtina, būtų reikėję atnaujinti ir šaligatvio plyteles, ir mamoms, stumiančioms vežimėlius, nebetektų aplenkti šio kelio.

Žaidimų ar pavojų aikštelė?

Mamos nebūtų mamos, jei neatkreiptų dėmesio į vaikų žaidimų aikšteles. Bent viena – ties Pergalės gatvės 21 ir 23 namais – itin verčia sunerimti: pavojingai kyšantys cemento gabalai, nupuvusios, nulaužytos sūpynių dalys ir kt. Kaip ne kartą yra minėjęs seniūnas, savivaldybei kasmet tenka skirti nemažus pinigus miesto turtui, kurį patys miestiečiai sulaužo, atnaujinti. Tad pirmiausia norisi akcentuoti, kad patys turime būti atsakingi, sąmoningi – negadinti bendro turto ir neleisti to daryti kitiems. Visgi kalbant konkrečiai apie minėtą Pergalės gatvėje esančią žaidimų aikštelę reikia pripažinti, kad čia žmonės akyli – mato, kas joje vyksta, sudrausmina niekdarius. Apmaudu, bet kažkas visgi prikišo nagus prie šios aikštelės ir vaikai čia nebegali saugiai žaisti, nes pavojus susižeisti realus. Atsakingiems asmenims derėtų atkreipti į tai dėmesį...

Užkasti „lobiai“

Dar viena problema tęsiant tiek tvarkos, tiek žaidimų aikštelių temą – smėlio dėžės, kitaip tariant, laukinių katinų tualetas. Mamos įsitikinusios, kad kuo daugiau smėlio dėžių turėtų būti uždengtos. Jos taip pat atkreipia dėmesį, kad prieš pilant naują smėlį reikėtų išsemti ar kaip nors išvalyti senąjį. Mat mažieji anksčiau ar vėliau atkapsto katinų paliktas „dovanas“.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų