Šildymas savivaldybėje jau įjungtas

Sveiki sulaukę šildymo sezono pradžios – jau galime taip kreiptis į savo skaitytojus, nes spalio 7 d. centrinis šildymas įjungtas ikimokyklinėse įstaigose, ligoninėse, o spalio 9 d., penktadienį, jungiamas ir daugiabučių gyventojams.

Šiomis dienomis radiatoriai pradėjo šilti ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Jei oras sušils, ne bėda

Ko gero, kaip ir kasmet atsiras manančių, kad šildymas įjungtas per anksti. Kaip sako UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ (EKŪ) vadovas Ričardas Leckas, nereikėtų dėl to nerimauti: jei dienos oro temperatūra vėl pakiltų, šildymas daugiabučiuose automatiškai sumažės. Visuose tiek Elektrėnų, tiek Vievio daugiabučiuose šilumos mazgų sistema yra nustatyta taip, kad esant aukštesnei nei 14-15 C° temperatūrai šilumos daviklis automatiškai atjungs šildymą. Jei dėl kokių nors priežasčių automatika nesuveiktų ir butuose taptų akivaizdžiai per šilta (tarkime, 23 C°), gyventojai turėtų kuo skubiau kreiptis į EKŪ dispečerinę ir gedimas būtų šalinamas.

Išbandyta ir saugu

Šildymo sistemos įrangos bandymas hidrauliniu slėgiu jau atliktas – viskas veikia. Dar daugiau saugumo turėtų suteikti pakeistos vamzdynų trasos – pusė kilometro Elektrėnuose ir du kilometrai Vievyje. Trasų keitimo projektas buvo vykdomas pasitelkus Europos Sąjungos finansavimą, tačiau šių pinigų pritrūko, tad dalį darbų UAB EKŪ vykdė savo lėšomis.

Gali spręsti patys

Daugiabučių gyventojams primename, kad jie patys turi galimybę spręsti, ar jau laikas įjungti šildymą jų name, ar dar ne. Tiesa, nereikėtų pamiršti higienos normų, pagal kurias minimali temperatūra bute privalo būti 18 C° laipsnių. Visgi jei dar nepageidaujate pradėti šildymo sezono, turite daugiabutį administruojančiai įmonei, t. y. UAB EKŪ, pateikti prašymą, pasirašytą daugiau nei pusės pritariančių gyventojų (50 proc. +1). R. Leckas sako nenustebtų gavęs tokių prašymų iš renovuotų daugiabučių gyventojų – praeitą savaitę lankydamasis viename iš Trakų g. Elektrėnuose renovuotų namų pastebėjo, kad laiptinėje jau iš tiesų šilta, tad ir butuose, ko gero, ne ką mažiau šilumos.

Šiluma atpigo

Bene labiausiai gyventojus neraminantis klausimas – šilumos kaina. Pernai ji savivaldybės gyventojų nedžiugino – pavyzdžiui, sausio mėnesį mokėjome 5,41 Eur ct/kWh (18,68 ct/kWh). Dabar UAB EKŪ internetinėje svetainėje rašoma, kad 2015 m. spalio mėn. gyventojai už šilumą mokės 4,84 Eur ct/kWh (16,71 ct/kWh).
R. Leckas sako, jog šilumos kaina vartotojams sumažėjo, nes AB „Lietuvos energijos gamyba“ nustatė mažesnę savo gaminamos šilumos kainą.
Skaitytojams norisi priminti, kad metų pradžioje Elektrėnų savivaldybės valdžia, neapsikentusi didelės AB „Lietuvos energijos gamyba“ parduodamos šilumos kainos, ėmė garsiai kalbėti apie nuosavos katilinės statybas. Buvo netgi parengtas investicinis projektas. Galbūt – tik GALBŪT – tai irgi lėmė sumažėjusią šilumos kainą šiam šildymo sezonui?

Elektrinės komentaras

Juozas Bartlingas, AB „Lietuvos energijos gamyba“ generalinis direktorius primena, kad šilumos energijos gamybos kaina priklauso nuo kelių faktorių, iš kurių svarbiausias – nuolat svyruojanti kuro kaina: „Pastaruoju metu Elektrėnų komplekse gaminamos šilumos energijos gamybos kaina mažėja efektyviai derinant turimus šilumos gamybos pajėgumus: tiek naudojant dujas, kurių kaina, palyginti su praėjusiais metais, yra nukritusi, tiek biokurą. Be to, „Lietuvos energijos gamyba“ nuolat siekia mažinti savo veiklos sąnaudas, kurios taip pat turi įtakos kainai. Statydama naujuosius šilumos energijos gamybos pajėgumus bendrovė siekė sumažinti šilumos energijos gamybos kainą ir džiaugiasi, kad jau dabar galime matyti rezultatą.“

Reklama: šildymo įranga

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal