Sėkmės istorija Vievio miesto bibliotekoje

Balandžio 21 d. Vievio miesto bibliotekoje lankėsi labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas, mažųjų kultūros sostinių judėjimo iniciatorius, projektų „Naisių vasara“ sumanytojas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis, direktorė Jolanta Zigmantienė ir UAB „Naisių vasara“ direktorė Živilė Vyštartaitė.

Susitikime dalyvavo Vievio miesto bendruomenės nariai, seniūnas Zenonas Pukėnas, gimnazijos 3a ir 3b kl. moksleiviai, Elektrėnų sav. bibliotekų atstovai ir svečiai.
Bibliotekos vedėja Inga Sūnelaitienė pasveikino visus susirinkusius ir papasakojo apie bibliotekoje vykstančius renginius, susitikimus, netradicines pamokas, pasidžiaugė Vievio meno mokyklos eksponuojama piešinių paroda. Pateiktose skaidrėse matėme nuostabias nuotraukas, kuriose atsispindėjo gražiausios renginių akimirkos. Vievio gimnazijos 3a kl. moksleivė Urtė Marija Marcinkevičiūtė visus pradžiugino gitaros skambesiu. Ramūnas Karbauskis papasakojo apie labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“, kurį įsteigė kartu su dainininku Andriumi Mamontovu. Šis fondas kasmet atnaujina visų tipų vaikų bibliotekų fondus, juos papildo dešimtimis tūkstančių naujų lietuviškų knygų. Paramos fondo tikslas – kad Lietuvos bibliotekos, mokyklos ir darželiai būtų aprūpinti geriausiomis lietuvių autorių knygomis. R. Karbauskis papasakojo apie agronomo profesiją bei žemdirbystės reikšmę Lietuvos ekonomikai. Svečias ypač akcentavo žalingų įpročių prevenciją, priminė moksleiviams, kad alkoholis ne tik iš lėto žaloja organizmą, bet ir dažnai nuveda į visišką pražūtį. Įdomu buvo sužinoti, kad jo brolis Mindaugas Karbauskis – teatro režisierius, Maskvos V. Majakovskio teatro meno vadovas, knygos „Naisių vasara“ bendraautoris. R. Karbauskis pakvietė Vievio miesto bendruomenės narius rugpjūčio mėnesį atvykti į Naisius, lietuviškos dvasios centrą. Visoms Elektrėnų institucijoms, ugdančioms vaikus, svečias įteikė „Vaikų bibliotekėlės“ komplektėlius, nes „gera knyga yra raktas į vaiko sielą“. Iš tikrųjų yra būtinos naujos, įdomios knygos vaikams, žadinančios norą pažinti pasaulį, vertybes, kuriomis jie galėtų vadovautis visą gyvenimą. Manome, kad knygos pavadinimą galima prilyginti žmogaus veidui. Pamatę žmogų, mes iškart susidarome įspūdį, ar tas žmogus malonus, įdomus, ar piktas ir atstumiantis. Perskaitę knygos pavadinimą, taip pat susidarome nuomonę apie knygą, bandome spėti jos turinį. Kartais pavadinimas būna apgaulingas ir visai neatitinka turinio. Tačiau taip būna ir su žmogumi, kol nepabendrauji ir nesužinai, koks jo vidus.
Renginys apėmė tris labai svarbias moksleivių ugdymo sritis: knygą, kalbą ir kūrybą. Pagrindinė idėja – knygų skaitymas ir iš to kylanti kūrybinė veikla. Bibliotekos vedėja I. Sūnelaitienė, seniūnas Z. Pukėnas padėkojo paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjui R. Karbauskiui, svečiams ir palinkėjo sėkmės ateityje.
Kiekvieną dieną prasmingais darbais ir siekiais būkite pasiruošę sutikti savo laimę ir kurti sėkmės istoriją. Neleiskite laimei, kuri Jums skirta, praeiti pro šalį. Kiekvieną dieną laukite, siekite jos. Tame laukime – viltis, ieškojime – knyga, kūryba ir gyvenimo prasmė.

Renata Kisnierienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų