Sausio 13-osios minėjimas Vievio kultūros centre
_copyThumb_300x300.png)
Sausio 13-osios įvykiai šiomis dienomis ypač priverčia susimąstyti, kokia svarbi yra laisvė ir nepriklausomybė. Jaučiame stiprų dėkingumą visiems kovojusiems ir gynusiems mūsų laisvę.
Vievio kultūros centre vyko Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Renginio metu buvo skaitomi dalyvavusių Sausio 13-osios įvykiuose atsiminimai, išgyvenimai, patirtys. Prisiminimus jautriai pasakojo dramos kolektyvo „Vievio teatras“ (vad. Vytautas Mikalauskas) aktoriai. Fleitos skambesiu lankytojus nustebino Vievio meno mokyklos mokytojas Armis Mangirdas, jam akompanavo koncertmeisterė Eglė Vosyliūtė. Savo dainavimu renginio lankytojus sušildė Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“ (vad. Audronė Stepankevičiūtė).
Apie sausio 13-osios įvykių reikšmę kalbėjo renginyje dalyvavę savanoriai Juozas Gurskas ir Aleksandras Ustinovas, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, linkėdami taikos ir ramybės.
Vievio neįgaliųjų bendruomenė pagamino prisegamas Neužmirštuoles – šios dienos tradicinį simbolį, papuošusias renginio dalyvius. Ekrane rodomos žuvusiųjų Sausio 13-ąją nuotraukos ir filmuota medžiaga iš šių tragiškų dienų įvykių, pagerbiant aukų atminimą, uždegus žvakę, privertė kiekvieną dalyvį susimąstyti apie tai, kokia svarbi yra laisvės kaina – tai ypatingai aktualu šių dienų kontekste.
Po renginio visi dalyviai nesiskirstė: prie Atminimų laužo skambėjo visų kartu dainuojamos tautinės ir liaudies dainos, dar labiau visus suartinusios ir sušildžiusios.
Straipsnį parengė Gintarė Puišaitė
|
<- Grįžti į atgal