Renovacijos nepaliesta Elektrėnų mokykla

Jei mokyklas vertintume pagal jų išorės vaizdą, Elektrėnų pradinė mokykla, deja, negautų dešimtuko. Apie 400 mokinių, įskaičiuojant Gilučių skyrių, ugdančios įstaigos pastatai ir aplinka jau gerokai pavargę nuo metų naštos.

Labiausiai į akis krenta tvora, kuri, panašu, jau nelabai atlieka savo funkciją: susmegusi, metalinis tinklas vietomis skylėtas. Mokyklos vadovė Virginija Stanislovaitienė pripažįsta, kad toji tvora nei puošia, nei saugo. Tad nenuostabu, jog kas nors vis įsigudrina mokyklos teritorijoje augančias gėles išskinti ar dar kokių šunybių prikrėsti.
Ne ką geresnės būklės ir mokyklos sporto aikštelė, ypač jos danga, kuri gali tapti ir nelaimingų atsitikimų priežastimi. V. Stanislovaitienė sako, kad kiek įmanydama mokyklos bendruomenė bando tvarkytis pati: tai sienas nusidažo, tai dar ką nors pasiremontuoja. Visgi tai tėra kosmetinis padėties gerinimas, tuo tarpu pastatams reikalinga rimta renovacija. Direktorė teigia suprantanti, kad savivaldybės vadovybei nėra paprasta rasti lėšų mokyklos remontui, ir vis tik tikisi, kad tai įvyks kuo greičiau.
Elektrėnų savivaldybės Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėjas Virgaudas Šimkūnas sakė, jog mokyklą numatoma renovuoti iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Techninis projektas mokyklos renovacijai ir dar daugiau – naujo įvažiavimo į mokyklą įrengimui – parengtas jau kone prieš metus. Iš savivaldybės pusės, pasak specialisto, viskas padaryta – beliko sulaukti 2014–2020 m. ES paramos lėšų paskirstymo.
Taigi kol kas vietoj renovacijos – laukimas... Tačiau vaikams į mokyklą teks eiti jau netrukus...

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal