Ramybės metas politikams baigėsi

Artėjant savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, iniciatyva „Žinau, ką renku“ vėl pradeda stebėseną. Nuo vasario 2 d. pradeda veikti virtuali platforma, kurioje rinkėjai gali bendrauti su politikais ir susipažinti su jų veikla bei požiūriu, aktualiais savo miesto ar rajono gyvenimo klausimais.

 Atsinaujinusi platforma sudarys galimybę kiekvienam viešai užduoti klausimus pasirinktiems kandidatams į mero postą, stebėti jų aktyvumą. Čia bus talpinamos partijų ir kandidatų į mero postą rinkimų programos ir pažadai. Virtualioje prieigoje taip pat bus skelbiamos rinkimų naujienos bei specialistų įžvalgos.
„Pasirašėme bendradarbiavimo sutartis su visomis didžiosiomis Lietuvos partijomis. Tikimės, kad ir patys kandidatai įsitrauks į šią iniciatyvą ir aktyviai atsakinės į jiems užduotus klausimus. Politikų dalyvavimas parodys, ar jiems išties rūpi jų rinkėjai“, – teigia „Žinau, ką renku“ koordinatorė Aušrinė Diržinskaitė.
Šiemet, greta internetinės platformos, iniciatyvos nariai veiks ir vietose. 20-yje Lietuvos savivaldybių susibūrusios vietos grupės rengs diskusijas su kandidatais į mero postą bei jaunimo dalyvavimą skatinančias socialines akcijas.
„Žinau, ką renku“ – tai nepriklausoma ir nešališka Lietuvos jaunimo iniciatyva, siekianti užtikrinti skaidrią politiką ir raštingą rinkėjo pasirinkimą. Ši idėja kilo daugiau nei dešimtmetį vykdomos Mokomojo Europos Parlamento (MEP) veiklos dalyviams. Iniciatyva pradėjo veikti 2014 metais, kuomet buvo sukurta virtuali Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų stebėsenos platforma. Iniciatyvos veiklą remia ES programa „Erasmus+“.
Daugiau informacijos apie iniciatyvą galite rasti www.zinaukarenku.lt.

Atstovė Elektrėnuose Toma Barauskaitė<- Grįžti į atgal