Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su rajonine ir regionine žiniasklaida

Gegužės 4-osios popietę Prezidentas Gitanas Nausėda jaukioje Prezidentūros kolonų salėje susitiko su rajonine ir regionine žiniasklaida. Susitikime dalyvavo apie 50 žurnalistų, redaktorių iš trisdešimties žiniasklaidos priemonių.

Kreipdamasis į žiniasklaidos atstovus Prezidentas kalbėjo: „Ačiū, kad matėte prasmę susitikti su manimi ir prezidentūros komanda. Norime patikinti, kad matome, girdime ir labai vertiname jūsų indėlį, kad mūsų žmonės gautų tą informaciją, kurios jie nusipelno. Žiniasklaidos vaidmuo yra labai svarbus, labai svarbi jos misija, tai, kaip chirurgo atsakomybė yra labai svarbi informacija apie sveikatą, lygiai taip pat ir žiniasklaidos vaidmuo, jeigu ji yra objektyvi, manau, tai didžiulė paspirtis mūsų demokratijai, paspirtis stiprėti, Žinome, kad jūs esate labai įvairūs, ir situacija skirtinga, jūs esate tie, kurie atstovaujate skirtingiems skaitytojams, tačiau man labai svarbu žinoti, kad jūs esate tie, kurie uždengiate tas vietas, kurias nepajėgia uždengti nacionalinė žiniasklaida. Jūs atskleidžiate, kaip gyvena žmonės miestuose, miesteliuose, kaimuose, ko nepasiekia nacionalinė žiniasklaida, kuri tik epizodiškai tai mato, o jūs tai stebite ir paskelbiate kiekvieną dieną, reguliariai. Todėl aš dažnai ginčijuosi su savo komanda, kad norėčiau dar dažniau, daugiau susitikti su žmonėmis, bendrauti su jais, išgirsti jų reakciją, ir mes stengiamės kuo daugiau susitikti su regionine žiniasklaida, filmuojamės, atsakinėjame į pateiktus klausimus vietinėse televizijose, jei tokios yra. <...> Šiandien regionai išsibarstę pagal savo tendencijas, pagal savo perspektyvas, o pagal „Gerovės valstybės“ elementų buvo – sumažinti, jums geriau spręsti, kiek tai pavyko padaryti, kiek nepavyko, bet, kad mes stengiamės, kad regionų balsas būtų labiau girdimas, tai paliudija neseniai surengtas susitikimas su naujai išrinktais savivaldybių merais, kalbėjome apie tuos darbus, kuriuos buvome užsibrėžę padaryti, regionų forume teiktas memorandumas apie savivaldybių savarankiškumą, tikrai nemažai padaryta, priimti įstatymai dėl didesnių įgaliojimų merams, dėl tiesioginių krašto šeimininkų rinkimų, kalbėjome apie fiskalinių sutarčių įstatymą, savivaldybėms leista skolintis ir investuoti, ir tai visi kartu padarėme, žemės įstatymo pataisos, numatančios savivaldybėms didesnes galimybes disponuoti valstybine žeme, kas ženkliai palengvintų investuotojų pritraukimą, ypač paklausiuose regionuose. Ir daug kitų dalykų padarėme, ko nepadarėme, dar suspėsime padaryti. <...>.“ Ir pasiūlė pasidalinti, kokios didžiausios problemos kamuoja žurnalistus iš žiniasklaidos perspektyvos, taip pat patvirtino, kad žino, jog problemų yra, kad nelengva išgyventi šiais laikais, ypač, kai demografija diktuoja tuos dalykus, bet vylėsi, kad žurnalistai, redakcijos nori būti gyvi ir yra gyvi.

O klausimų ir pasidalinimo skauduliais tikrai buvo – ir dėl informacijos pasiekimo bei viešinimo, duomenų apsaugos, dėl brangstančių pašto paslaugų ir laikraščių leidybos kaštų, dėl naujai sukurto žiniasklaidos rėmimo fondo, dėl bankrutuojančių redakcijų skaičiaus didėjimo ir pan.

Po susitikimo buvome pakviesti bendrai nuotraukai ir pabendrauti prie kavos puodelio.

Silvija BIELSKIENĖ

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų