Premjeras dalyvavo naujos Elektrėnų biokuro katilinės atidaryme

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius apžiūrėjo šiandien atidaromą naująją Elektrėnų komplekso biokuro katilinę, kuri šilumos energiją gamins panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius ir taip gyventojams leis mokėti mažesnę kainą už būsto šildymą.

„Elektrėnai pagaliau pateks tarp tų savivaldybių, kuriose šilumos energija bus gaminama naudojant ne brangias dujas, o atsinaujinančius išteklius, medienos atliekas. Sumažėjus šilumos energijos kainai, netrukus šio projekto naują pajus visi miesto gyventojai“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovo teigimu, projektas paskatins ir verslo plėtrą, nes padidės regiono biokuro perdirbimu ir tiekimu užsiimančių įmonių veiklos apimtys, tai paskatins verslininkus kurti naujas darbo vietas. „Verslo plėtra bei gyventojų užimtumas regionuose ypač svarbu, tad kuo daugiau tokių katilinių Lietuvoje veiks, tuo gyventojams atsiras daugiau galimybių verstis biokuro ruoša ir tiekimu“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas.

Premjeras akcentavo, jog Elektrėnų komplekso biokuro katilinė dar išskirtinė ir tuo, kad atneš naudos ir visos šalies gyventojams – bus sutaupomos lėšos, kurios anksčiau buvo naudojamos šilumą gaminusių pirmojo ir antrojo rezervinės elektrinės blokų subsidijavimui. Įgyvendinus šį projektą, technologiškai atskirta šilumos ir elektros gamyba – nebereikės gaminti elektros energijos tik dėl šilumos poreikio, tad nauja biokuro katilinė padės gerokai sumažinti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) lėšų poreikį.

„Ši biokuro katilinė – geras prisitaikymo prie besikeičiančių aplinkybių pavyzdys. Senus ir jau nebeefektyvius bei brangiai gyventojams kainuojančius agregatus pakeitė nauji, aplinkos taršą mažinantys ir itin efektyvūs įrenginiai“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Investicijų į biokuro katilinę dydis siekė kiek per 18 mln. eurų. Šis projektas iš dalies yra finansuojamas Europos Sąjungos (ES) lėšomis. Siekdama kaip galima mažesnės šilumos gamybos kainos, „Lietuvos energijos gamyba“ pasinaudojo galimybe pateikti paraišką pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ ir projektui gavo maksimalią 1,73 mln. eurų paramą. Kitas projektui reikalingas lėšas skyrė pati „Lietuvos energijos gamyba“, dalį paskolino komerciniai bankai.


Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija<- Grįžti į atgal