Posėdyje aptartas pasirengimo šaltajam metų periodui klausimas

Lapkričio 12 d. vyko Elektrėnų savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (ESK) posėdis.

Administracijos direktorius, ESK pirmininkas Arvydas Vyšniauskas pristatė darbotvarkę ir apžvelgė bendrą savivaldybės situaciją, paklausė komisijos narių, kaip yra pasirengta šaltajam metų periodui, paprašė išsakyti savo nuomonę ir pateikti pasiūlymus. UAB Elektrėnų komunalinio ūkio direktorius Ričardas Leckas informavo, kad bendrovė yra pasirengusi, šilumos trasos patikrintos, technika kelių priežiūrai paruošta. Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vyr.spec. Algirdas Jašauskas pranešė, kad jau yra sudarytos sutartys su rangovais, kurie prižiūrės vietinės reikšmės kelius. „Lietuvos energijos gamybos“, AB atstovas Vidas Jocys užtikrino, kad yra pasirengę tiekti šilumą be sutrikimų.
Elektrėnų PGT viršininkas Giedrius Sakalinskas pasakė, kad tarnyba yra pasiruošusi šaltajam metų periodui, nupirkta įranga, kuri reikalinga esant nelaimei vandens telkinyje, pateikė informaciją apie gaisrus ir incidentus vandenyje. Priminė, kad ir šiais metais bus vykdomos prevencinės priemonės, lankomi socialiai pažeidžiami asmenys, šeimos. Administracijos direktorius paprašė, kad praneštų apie šias akcijas, tuomet galėtų dalyvauti ir administracijos atstovai. Šiais metais savivaldybė vėl nupirko autonominių dūmų detektorių, kurie bus įrengti socialiai pažeidžiamų asmenų būstuose. Elektrėnų policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Edgaras Telinskis taip pat informavo, kad yra pasirengę, didžiausia problema – benamiai. Sveikatos apsaugos skyriaus vyr. spec. priminė, kad yra patvirtintas Elektrėnų savivaldybės 2014–2015 metų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros ir prevencijos priemonių planas, kuriame numatyta, kaip elgtis paskelbus epidemiją. VšĮ Elektrėnų PSPC direktorė Edita Paberalienė informavo, kad šiuo metu gripo susirgimų nedaug, dar nevėlu skiepytis. Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Albertas Amšiejus supažindino su afrikinio kiaulių maro galima grėsme ir pasekmėmis. Elektrėnų savivaldybė ribojasi su savivaldybėmis, kuriose yra nustatyti ligos židiniai, todėl yra numatyti kai kurie apribojimai.
Posėdyje nuspręsta įpareigoti vyr. specialistą Zigmantą Mališauską parengti ir pateikti Elektrėnų PGT ir Elektrėnų PK ir kitoms specialioms tarnyboms sąrašus įmonių, kurios yra atsakingos už kelių priežiūrą, nurodyti atsakingų asmenų kontaktinius telefonus. Z. Mališauskas informavo, kad yra parengtas Ekstremaliųjų situacijų valdymo planas ir pranešė, kad posėdžiuose priimti sprendimai yra įvykdyti.

Savivaldybės inf.<- Grįžti į atgal