Pažintis su animacija

„Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“. Vydūnas

Kietaviškių pagrindinėje mokykloje veikia gabių mokinių klubas „Kietava“.
Meninės krypties nariai – aktyvūs įvairių renginių, švenčių, minėjimų dalyviai. Siekiant juos paskatinti ir motyvuoti, balandžio 17 d. septyniolikai 5–10 klasių mokinių buvo suorganizuota išvyka į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus animacijos edukacinę programą. Kartu su mokiniais vyko direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Matonienė ir gabių mokinių klubo meninės krypties vadovė Gražina Žalienė.
Dar 2014 m. rudenį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus skyriaus vedėja Regina Jackūnaitė pasiūlė dalyvauti projekte „Animacijos edukacinė programa „Etnografinių regionų pasakos“, skirtame Etnografiniams regionų metams, ir tapti šio projekto partneriais. Labai nudžiugome sužinoję, jog minėtas projektas gavo finansavimą ir esame kviečiami atvykti į edukacinę programą.
Edukacinės programos metu mokiniai, padedami profesionalios animacijos režisierės Rasos Jonikaitės, 2 valandas kūrė animacinį filmuką pagal mokinių gyvenamo etnografinio regiono pasaką „Dangus griūva“.
Pirmiausiai mokiniai buvo supažindinti su scenarijumi ir animacijos kūrimo principais. Tuomet susiskirstė poromis ir pasirinko pasakos veikėją, kurį piešė, kirpo aplikacijas, vėliau susipažino su fonų ir aplikacijų pokadriniu fotografavimu, įgarsinimu. Fotografuojami buvo ne tik mokinių sukurti pasakos veikėjai, bet ir jie patys – tapo aktyviais animacinio filmuko veikėjais. Užsiėmimo pabaigoje filmukas buvo sumontuotas ir padovanotas mokiniams.
Šią edukacinę programą būtų galima pavadinti ir mokinių profesiniu veiklinimu – jie susipažino su animacijos režisieriaus profesija, aktyviai dalyvavo kuriant animacinį filmuką. Mokiniams labai patiko kūrybinis procesas. „Labai įdomi ir naujoviška veikla. Mūsų nupiešti pasakos veikėjai kartu su mumis judėjo, vaidino. Mes viską darėme patys, padedami animatorių. Net patys įgarsinome pasaką!“ – džiaugėsi šeštokė Alis Kurdian. „Labai naudingai ir turiningai praleistas laikas. Tą informaciją, kurią mums suteikė, galėsime panaudoti ateityje“, – sakė šeštos klasės mokinys Matas Kriugžda. Kažkuris iš dalyvių džiūgavo, jog šį filmuką galės parodyti savo vaikams!
Kūryba iš tiesų įkvepia!

Ramunė Matonienė
Kietaviškių pagr. m-klos direktoriaus pavaduotoja ugdymui<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų