Paskutinis dabartinės tarybos pasispardymas

Trečiadienį vyko paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis – po mėnesio jau turėtume matyti atsinaujinusias mūsų politikų gretas. Nepaisant to, gyvenimas vyksta: pristatytas ir patvirtintas 2015–2017 m. strateginis veiklos planas, 2015 m. biudžetas, kiti svarbūs sprendimai.

Belieka palaukti ir pamatyti, kas netrukus stos prie savivaldybės vairo ir bus atsakingi už tų sprendimų įgyvendinimą.

Esame vieši ir skaidrūs?

Meras Kęstutis Vaitukaitis pristatė Elektrėnų savivaldybės tarybos 2014 m. veiklos ataskaitą, kurioje apibendrintas praėjusių metų tarybos darbas. Iš pateiktų svarstyti 339 sprendimų projektų priimti 323, t. y. 95 proc. Iš tarybos narių posėdžių lankomumo analizės matyti, kad yra ne vienas politikas, dalyvavęs visuose posėdžiuose. Pateikti ir tarybos narių aktyvumo rodikliai, kurie kelia dvejopų minčių. Viena vertus, nebūtina turėti ką pasakyti kiekvienu svarstomu klausimu, tačiau neištarti nė žodžio per metus – irgi keista. Jei manote, kad minimi duomenys jums padėtų apsispręsti prieš balsavimą, galite juos rasti savivaldybės internetinėje svetainėje.

Kas iš tiesų džiugina, tai aukščiausias mūsų savivaldybės įvertinimas skaidrumo iniciatyvoje „Jonvabaliai“. Ši iniciatyva kviečia visus tuos, kurie vykdomiems projektams gauna Europos Sąjungos (ES) investicijas, apie išleistus pinigus atsiskaityti visuomenei. Buvo paviešinta 15 mūsų savivaldybės projektų, iš kurių kiekvienas gavo tris jonvabalius – aukščiausią įvertinimą. Tad šiuo metu Lietuvoje esame skaidriausiai ES vykdomus projektus viešinanti savivaldybė.

Prognozuojamas pajamų augimas

Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jekaterina Goličenko, pristatydama strateginį veiklos planą, biudžetą, paminėjo dar keletą statistinių duomenų. Gyventojų skaičius, deja, sumažėjo – 2014 m. pradžioje savivaldybėje gyveno 24 234 gyventojai, šiemet tuo pačiu metu – 66 mažiau. Per pastaruosius 10 metų praradome net 4000 gyventojų. Iš kitų mūsų savivaldybė išsiskiria palyginti mažu pensininkų skaičiumi (22 proc., pvz., Širvintose – 39 proc.), žemu nedarbo lygiu (3,6 proc. nuo visų gyventojų sk.). Tiesa, vienu rodikliu – darbo užmokesčio augimu mūsų savivaldybėje – buvo suabejota: tarybos narys Viktoras Valiušis sakė per televiziją girdėjęs priešingą informaciją. J. Goličenko replikavo, jog reikia klausytis teisingų šaltinių, ir papildė, kad fiksuojamas 4,6 proc. savivaldybės pajamų augimas praėjusiais metais. Kitais metais prognozuojamas tolesnis augimas.

Ieškant pagrįstumo priedams išmokėti

Ilgokai užtruko tarybos narių svarstymai dėl 30 proc. atlyginimo priedų skyrimo VšĮ Elektrėnų ligoninės ir VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės vadovams Laimutei Matkevičienei ir Vitalijui Glambai. Pasak pranešėjos, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Vilmos Komisarenkienės, priedas numatomas už ES projektų administravimą. Ne visi tarybos nariai norėjo sutikti su tuo, jog vadovams reikia primokėti už, kaip jie sako, statybų ir remonto vykdymo priežiūrą savo įstaigoje. Pasak Algimanto Adomaičio, tai yra tiesioginės vadovo pareigos. Nors, kaip paaiškėjo, abu vadovai dar plėtoja ir klasterio veiklą.

Kai kurie tarybos nariai motyvavo negalintys pritarti tokiam sprendimui, nes nežino, kokie yra likusio personalo atlyginimai. Kita vertus, kilo klausimas, ar apskritai korektiška lyginti skirtingas funkcijas atliekančių ir skirtingą atsakomybę turinčių žmonių atlyginimus. Galiausiai visgi buvo nuspręsta pritarti sprendimo projektui ir skirti priedus vadovams.

Nei sau, nei kitiems

Sudėtingiausiai kelią skynėsi klausimai, susiję su galimomis investicijomis į mūsų savivaldybę. Ko gero, visi politikai savo rinkimų programose žada pritraukti investuotojų, tačiau gavę konkrečius pasiūlymus iš verslininkų nesublizga ryžtingumu. Viena viešoji įstaiga prašė savivaldybės, kad jai būtų išnuomoti buvusios Panerių mokyklos pastatai, tačiau kol šis klausimas buvo svarstomas, įstaigos vadovas persigalvojo ir atsiėmė savo prašymą. Taigi galiausiai taryba turėjo spręsti, ar skelbti šio objekto nuomos konkursą, o gal įtraukti jį į privatizavimo fondą... Tačiau net ir šiomis galimybėmis suabejota... Gal nieko nedaryti būtų paprasčiausias sprendimas, bet juk pastatai laikui bėgant ims irti, tuomet investuotojų ir su žiburiu nerasime...

Dinozaurai atvyksta

Ne ką lengviau prasibrauti į Elektrėnus sekėsi ir „Dino pramogų parkui“ – įmonė, vykdanti veiklą automagistralės Vilnius–Kaunas 23 kilometre, panoro išsinuomoti neveikiančio „Vaikų pasaulio“ teritoriją ir ten atvežti dinozaurų ekspoziciją, įrengti pramogų parką. Kadangi netolimoje ateityje toje teritorijoje savivaldybė planuoja įgyvendinti kitą projektą, nuomos laikas būtų ribotas – apie 2 metus. Visgi įmonės vadovas Algirdas žadėjo sutvarkyti aplink esantį miškelį – išvalyti, įrengti medinius takus, taip atlikti mūsų atrakcionų parko kosmetinį remontą, patikrinti, galbūt kai kuriuos atrakcionus galima eksploatuoti.

Įvairių nuomonių, diskusijų, abejonių sulaukęs verslininko pasiūlymas galiausiai buvo patvirtintas. Tad jau vasarą galime tikėtis, kad mūsų atrakcionų parkas atgims.

 

Giedrė Pūrienė



<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų