Paskutinis 2015-ųjų metų tarybos posėdis

Prieš pat naujus metus – gruodžio 30 dieną įvyko paskutinis 2015-ųjų Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdis, kuriame prisistatė naujas politinis darinys – mažumos opozicijos koalicija „Dirbam Elektrėnų savivaldybei“.

Ją sudaro konservatorius Viktoras Valiušis, „tvarkiečiai“ Algimantas Adomaitis ir Kęstas Vitkauskas, „darbiečiai“ Vaidas Ratkevičius, Aldona Kirkliauskienė, Rimantas Edvardas Sabutis. Kaip matyti, ne visi mažumos atstovai prisijungė prie koalicijos – konservatorius Ramūnas Kartenis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantis Vytautas Vėželis, visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų kraštas“ narys Giedrius Litvinskas bent kol kas liko nuošaly. Tiesa, jungtis prie naujosios koalicijos jos nariai pakvietė ir kitas frakcijas bei pavienius tarybos narius.

Pigiau pasitikėti darbuotojais

Taryboje pritarta, kad Elektrėnų savivaldybės administracija įsigytų du automobilius, kurie pakeis labiausiai susidėvėjusias galimai Pastrėvio ir Gilučių seniūnijų transporto priemones.
Svarstant šį klausimą, kilo ir kitas – galbūt reikia į visus savivaldybės automobilius įdiegti GPS stebėjimo ir kontrolės sistemą, kuri leistų matyti važiavimo maršrutą, nuvažiuotus kilometrus, sunaudotą degalų, sustojimų kiekį ir pan. Anot pasiūlymo autoriaus V. Ratkevičiaus, tokiu būdu būtų užtikrintas skaidrumas. Visgi administracijos direktorius Virgilijus Pruskas suabejojo, ar dėl tokios skaidrumo deklaracijos verta išleisti nemažus mokesčių mokėtojų pinigus. V. Prusko paskaičiavimais, vien pradinė investicija siektų apie 11 tūkst. eurų, o kur dar sistemos administravimas, kuris kasmet kainuotų apie 4000 eurų. Nuspręsta šį klausimą svarstyti po Naujųjų metų, taigi jau šiemet.

Elektrėniečiai baseinu nesidomi?

Audrius Valaiša, naujojo Elektrėnų sporto centro direktorius, pristatė vadovaujamos įstaigos paslaugų kainoraštį. Tuo tarpu V. Ratkevičius siūlė atsižvelgti į marketingo principus ir baseino paslaugų kainodarą keisti taip, kad elektrėniečiai būtų labiau suinteresuoti jame lankytis. Tarybos narys Henrikas Petrauskas kolegos pasiūlymą prilygino verslo planui ir priminė, kad Sporto centras yra biudžetinė įstaiga, kurios veikla su verslo principais nesuderinama. Audrius Jurgelevičius suabejojo, ar baseino paslaugų kainų didinimas ar mažinimas turėtų lemiamos įtakos lankomumui – kur kas svarbiau reklama. Dabar, pasak jo, net ir vietiniai gyventojai mažai ką žino apie baseiną, ten teikiamas paslaugas, o ką jau kalbėti apie žmones iš Vilniaus, Kauno ar kitų miestų. Anot A. Valaišos, patirtis rodo, kad iš tiesų paslaugų kainų mažinimas daugiau elektrėniečių į baseiną nepritraukia. Taigi galiausiai pritarta Elektrėnų sporto centro direktoriaus pristatytoms paslaugų kainoms.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal