Paminėtos karo Ukrainoje metinės Lietuvoje: mitingai, eisenos, diskusijos, koncertai

Vasario 24-ąją per Lietuvą nuvilnijo renginys „Laisvė šviečia“, skirtas karo Ukrainoje metinėms paminėti. Įvairiuose Lietuvos miestuose ir mieteliuose vyko Ukrainai palaikyti mitingai, solidarumo koncertai, diskusijos, ekskursijos. Tą vakarą palaikymo Ukrainai akcijos vyko ir Elektrėnuose bei Vievyje.

Elektrėnuose savivaldybės gyventojai rinkosi į Elektrėnų Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečio aikštę, kur prie uždegto laužo buvo sugiedoti Lietuvos ir Ukrainos himnai, skambėjo lietuvių ir ukrainiečių dainos, plevėsavo Lietuvos ir Ukrainos valstybinės vėliavos. Vievyje palaikymo akcija gyventojus kvietė į aikštę prie Vievio Šv. Onos bažnyčios. Renginyje savo įžvalgomis dalijosi Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas, vicemeras Raimondas Ivaškevičus, visuomenininkas, savanoris Gintas Vilkelis. Aikštėje buvo eksponuojama Arūno Surdoko fotografijų paroda.

Jau metus vyksta šis baisus karas. Metai anti-civilizacijos, nežmoniškumo ir bedievystės. Metai, kaip nuodijama pasaulio dvasia. Metai, kaip žiauriai kenčia Ukrainos žmonės. Ir metai, kaip didvyriškai jie kovoja už savo namus, artimuosius, šalį, laisvę ir už visą pasaulį, prieš protu nesuvokiamą blogį. Metai, kaip Lietuva ryžtingai ir besąlygiškai palaiko Ukrainą. Metai, kaip plevėsuoja Ukrainos vėliavos Lietuvoje ant pastatų ir žmonių širdyse. Ir plevėsuos... kol bus sunaikintas blogis, kol laimės Ukraina ir visas doras pasaulis!

Silvija BIELSKIENĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų