Pagyvenusių žmonių dienos proga - sveikinimai senjorams

Jau gražia tradicija tapo asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ organizuojama Pagyvenusių žmonių diena. Šiemet ši labdaros organizacija, atsižvelgdama į sudėtingą pandeminę situaciją Lietuvoje, nusprendė kitaip atšvęsti šią dieną – aplankyti visas seniūnijas ir pasibelsti į vienišų brandžių žmonių namų duris.

Asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ nariai į žygį po savivaldybės seniūnijas buvo išlydėti visos Elektrėnų savivaldybės administracijos, nuoširdžiai bendradarbiaujančios su Birutės Grybauskienės vadovaujama asociacija. Nuoširdi ir labai prasminga asociacijos savanorių veikla, ypač aktyvi pandemijos metu, įvairiausių švenčių metu pradžiugina sunkiai besiverčiančius, ligotus, vienišus senolius, daugiavaikes šeimas, neįgalius vaikus ir suaugusius, siekdami, kad savivaldybės gyventojai kuo mažiau patirtų socialinę atskirtį, kad nesijaustų vieniši. Juk kiek yra kaimuose žmonių, į kurių kiemą retai kas beužsuka, o pabendrauti vyresnio amžiaus žmonės labai nori, kad nesijaustų vieniši, pamiršti.

Tiek įvairių asociacijos akcijų metu,  švenčių progomis praverdami kaimo žmonių namų vartus savanoriai neša šviesą ir viltį, džiaugsmą, tikėjimą žmogiškumu. Pagyvenusių žmonių dieną nušvito šypsenomis daugybė veidų, lūpos tarė padėkos žodžius atvykusiems savanoriams. Ir ne tik  dovanėlės suartino visus, svarbiausia – dėmesys, bendravimas, puiki nuotaika. Ir ne tik aplankyti senoliai graudinosi  - tiek gerų žodžių išgirdę savanoriai suvokė, kokį gražų darbą jie padaro praverdami vienkiemiuose ir atokiuose kaimuose gyvenančių žmonių duris. Vos atsisėsti ligos patale begalinčios močiutės akys, suspindusios gerumu, kepurę nusiėmusio ir atvykusiems nusilenkusio senelio padėka ilgam įsimins savanoriaujančiam jaunimui ir skatins daryti gerus darbus.

Atvykę į daugelį seniūnijų asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ nariai aplankė ir brandaus amžiaus sulaukusius mokytojus ir pasveikino juos spalio 5 d švenčiamos Mokytojų dienos proga.

Vilija Dobrovolskienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų