Nuo kitų metų lietuviškos daržovės bus tiekiamos visus metus

Į Lietuvą atėjęs pavasaris neaplenkė ir parduotuvių lentynų. Pirkėjai jau gali įsigyti pirmuosius ilgavaisius agurkus ir salotas vazonėliuose, o netrukus galės mėgautis ir šviežiais lietuviškais trumpavaisiais agurkais. Dar už pusantro arba dviejų mėnesių parduotuvėse išvysime pirmuosius lietuviškus pomidorus.

Stovėdami prie prekystalių neretai sukame galvas ir ieškome argumentų, kokią daržovę rinktis: ar žiemą atlaikiusią lietuvišką ar išaugintą egzotiškuose kraštuose? Didžiausias Baltijos šalyse šiltnamių kompleksas „Kietaviškių gausa“ pirmuosius agurkus nuskynė kovo 1 -ąją. Dar tą pačią dieną dalis produkcijos pasiekė šalies prekybos centrus. Įmonės verslo plėtros vadovas Karolis Montvila tikina, kad šią savaitę tiekiamų daržovių kiekis dar išaugs, o nuo kitų metų jomis mėgausimės visus metus.

Šviežios daržovės ant mūsų stalo patenka greičiau

„Jei agurkai nuskinami pirmadienio rytą, tai tos pačios dienos popietę jie jau būna prekybos centruose. Priešingai nei importinės daržovės, kurios iki mūsų atkeliauja per ilgesnį laikotarpį. Taigi, principas labai paprastas ir naudingas – ką tik nuskintas daržoves parduotuvėse galima įsigyti šviežias ir kokybiškas, o mes dedame visas pastangas, kad tam nekiltų kliūčių“, - pasakoja K. Montvila.
Pirmasis agurkų derlius tradiciškai pasirodo pirmąją kovo savaitę, o šiais metais jis simboliškai sutapo su pavasario pradžia. „Pastaraisiais metais pastebime išaugusią lietuviškų šiltnaminių daržovių, taigi pirmosios pasirodančios daržovės – ilgavaisiai agurkai ir salotos vazonėliuose yra ypač laukiamos mūsų tautiečių“, - atskleidžia „Kietaviškių gausa“ atstovas.

Lietuviška produkcija bus pasiekiama ištisus metus

Prekybos centrai paskelbė, kad parduotuves pasiekė ne tik lietuviškas, tačiau ir pavasarinis daržovių derlius iš užsienio. Anot K. Montvilos, kuo daržovės yra auginamos arčiau vartotojo, tuo jos naudingesnės mūsų organizmui. „Iš užsienio importuojamos daržovės yra ilgai transportuojamos, o lietuviškas galima įsigyti vos nuskynus iš lysvės“, - pasakoja jis.
Per metus dažniausiai nuimami keli daržovių derliai. Pirmasis – nuo kovo pradžios iki birželio pabaigos arba šiek tiek vėliau, o antrasis prasideda rugpjūčio viduryje ir pasibaigia lapkričio mėnesį. „Kietaviškių gausa“ verslo plėtros vadovas Karolis Montvila pasakoja, kad šiais metais įmonėje diegiamos inovacijos leis sėti ir skinti daržoves ištisus metus, o tai reiškia, kad šviežių ir lietuviškų daržovių galėsime įsigyti visus metus.

Apie „Kietaviškių gausą“

„Kietaviškių gausa“ yra daržovių auginimo lyderė Lietuvoje, savo pirkėjams siūlanti lietuviškus agurkus, pomidorus ir salotas vazonėliuose. Didžiausias Baltijos šalyse šiltnamių kompleksas savo produkciją augina 12 hektarų plote. Įmonė per metus išaugina 6000 tonų agurkų ir pomidorų bei virš 1 mln. vienetų salotų. Šiais metais modernizuojami šiltnamiai daržoves leis auginti visus metus.
„Kietaviškių gausa“ įsikūrusi tarp Vilniaus ir Kauno, netoli Elektrėnų esančiame Kietaviškių kaime. Pirmieji įmonės šiltnamiai pastatyti 1987 metais. Įmonėje dirba beveik 200 darbuotojų.

Julija Kurilaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)<- Grįžti į atgal