Netrukus startuos didieji projektai

Kovo 5 d. Elektrėnų savivaldybės administracijoje lankėsi Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus apskrities skyriaus vedėjas R. Sabaliauskas ir vyr. specialistas E. Šustauskas.

Susitikimo su Elektrėnų savivaldybės meru K. Vaitukaičiu, administracijos direktoriumi A. Vyšniausku ir skyrių vedėjais metu aptarti Vilniaus regiono integruotos teritorijos vystymo programoje įrašyti Elektrėnų ir Vievio miestams aktualūs projektai. Merui rūpėjo sužinoti, kada galima pradėti įgyvendinti programoje numatytus projektus. Regioninės plėtros departamento atstovai paaiškino, kad projektus galima pradėti jau dabar, tačiau būtina turėti parengtą techninę dokumentaciją. Susirinkime buvo aptarta projekto „Centrinės Elektrėnų miesto dalies ir jos prieigų (įvažiavimo į miestą žiedinė sankryža, apleistos teritorijos šalia Rungos g. 18A) sutvarkymas, pritaikant infrastruktūrą aktyvaus poilsio, fizinio tobulėjimo ir pramogų veiklai, didinant lankytojų srautus“ atskirų objektų techninių projektų parengimo eiga (apleistos teritorijos šalia Rungos g. 18A bei dviračių ir pėsčiųjų takas nuo Draugystės ir Taikos gatvių sankryžos iki Sabališkių gatvės). Savivaldybės atstovai domėjosi ar išlaidos bus tinkamos finansavimui, jei didieji projektai bus įgyvendinami etapais. R. Sabaliauskas paaiškino, kad projektų įgyvendinimas etapais neprieštarauja numatytai tvarkai.
Diskusijos metu taip pat buvo kalbama apie Vilniaus regiono plėtros plano rengimą. Į šį planą bus įtraukti visi kiti Elektrėnų savivaldybės teritorijoje (taip pat Elektrėnų ir Vievio miestuose) regioniniu planavimo būdu planuojami įgyvendinti projektai. Projektai bus finansuojami pagal priemones: kultūros įstaigų (kultūros centrų, muziejų, viešųjų bibliotekų ir kitų) fizinės ir informacinės infrastruktūros, bendrojo ugdymo įstaigų, vietinės reikšmės transporto infrastruktūros modernizavimas, vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų renovavimas, vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymosi galimybių (ypač kaimo vietovėse) plėtojimas, vaikų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumo didinimas, pirminės sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumo gerinimas ir kt. E. Šustauskas pabrėžė, kad ne visos ministerijos yra patvirtinusios lėšų limitą, tačiau preliminarios sumos yra žinomos. Planuojant projektus pasiūlė jomis vadovautis.
Susitikimo metu R. Sabaliauskas pasidžiaugė Elektrėnų savivaldybės nuveiktais darbais, rengiantis panaudoti 2014–2020 m. Europos Sąjungos investicijas.<- Grįžti į atgal