Netikėtos iniciatyvos posėdyje sukėlė abejonių
Trečiadienį (birželio 25 d.) vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje buvo juntamos nesenų politinių rokiruočių nuotaikos. Politikams teko pakeisti ne vienos komisijos sudėtį, vietoj buvusio mero pavaduotojo Viktoro Valiušio pavardės įrašant dabartinio – Vytauto Vėželio.
Darbo partijos atstovai prisiminė, kad, Vaidui Ratkevičiui tapus administracijos direktoriaus pavaduotoju, jie dirba oficialiai neegzistuojančioje – trijų narių neturinčioje – frakcijoje, tad paskelbė apie jos atnaujinimą.
Iniciatyvos: grėsmė ar nauda?
Šįkart tarybai svarstyti buvo pateiktos net kelios iniciatyvos: teniso klubas prašė leisti renovuoti ir naudoti teniso aikštelę prie VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės, o iniciatyvinė grupė kreipėsi dėl patalpų Lietuvos ledo ritulio muziejui. Kaip dažniausiai ir būna svarstant tokius klausimus, mūsų politikai pasidalijo į dvi stovyklas. Vieni įtariai ir atsargiai žiūrėjo į iš pirmo žvilgsnio gerus kažkieno norus, kiti nebuvo linkę ieškoti „kabliukų“ ir akcentavo esminį dalyką – naudą savivaldybei.
Gera žinia teniso mėgėjams
Vienas iš skeptikų – Daurius Ašaka neabejojo, kad anksčiau ar vėliau tarp teniso klubo, kuris investuos savo lėšas į aikštelę, Elektrėnų savivaldybės ir Abromiškių reabilitacijos ligoninės kils ginčas dėl teisės į sklypą, kuriame yra aikštelė. Mat kol kas savivaldybė nėra teisėta šio objekto savininkė – dar reikia sutvarkyti formalumus. Ramūnas Kartenis teigė, kad sutvarkyta ir naudojama pagal paskirtį aikštelė yra geriau nei apleista.
Galiausiai tarybos nariai nutarė leisti Elektrėnų teniso klubui renovuoti aikštelę, kuria galės naudotis tiek minėto klubo, tiek VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės bendruomenė. Iki šių metų pabaigos bus renovuota aikštelės danga, kuriai bene labiausiai reikia atnaujinimo, bus atlikti ir kiti darbai.
Ar bus dar vienas muziejus Elektrėnuose?
Dar viena iniciatyva, kuri skynėsi kelią lydima gausių politikų diskusijų – Lietuvos ledo ritulio muziejaus steigimas. Pranešėjas informavo, kad į savivaldybės tarybą kreipėsi iniciatyvinė grupė dėl leidimo registruoti buveinę ir negyvenamųjų patalpų perdavimo panaudos teise Lietuvos ledo ritulio muziejui. V. Valiušis į dienos šviesą iškėlė faktą, jog toji „iniciatyvinė grupė“ yra labiau „iniciatyvinis asmuo“, konkrečiai – administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Ratkevičius, ir replikavo, kad situacija keistoka: esą steigėjai „slepiasi už V. Ratkevičiaus nugaros“. Anot jo, įprasta praktika, kad pirmiausia susikuria asociacija, tik tuomet pasirašoma sutaris dėl nuomos, o šiuo atveju asociacija formaliai neegzistuoja. D. Ašaka taip pat nenorėjo sutikti, kad siūloma idėja gera: pasak jo, tai ne „bandymų poligonas ar vaikų žaidimų aikštelė“, kad būtų galima pritarti projektui, kurio ateitis neaiški.
Tuo tarpu pats V. Ratkevičius nuoširdžiai stebėjosi, kur kolegos politikai čia mato kriminalą. Jis pripažino, kad yra šios idėjos iniciatorius, kad pasitaręs su meru nusprendė ieškoti žmonių, kurie taip pat norėtų ir galėtų prisidėti prie muziejaus steigimo: gabūt tai būtų žymiausi iš Elektrėnų kilę ledo ritulininkai Dainius Zubrus ar Darius Kasparaitis, galbūt patys tarybos nariai... Virgilijus Pruskas palaikė V. Ratkevičiaus idėją, teigdamas, kad toks muziejus neabejotinai garsins Elektrėnus. Visgi politikai įjungė žalią šviesą Lietuvos ledo ritulio muziejaus steigimui. Taigi galimai turėsime naują mūsų miesto specifiką atitinkantį lankytiną objektą.
Esame pirmose pozicijose pagal sergamumą
Tarybos sprendimu VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės vadovui ir VšĮ Elektrėnų ligoninės vadovei buvo nustatyti 30 proc. mėnesinės algos dydžio priedai už papildomus darbus, konkrečiai – už europinių projektų administravimą. Politikai šiuo klausimu ilgai diskutavo ir sprendimas patvirtinti projektą nebuvo vieningas. Vieni žvelgė pro socialinio teisingumo prizmę: ar teisinga didinti atlygį vadovui, neišanalizavus jo pavaldinių atlygio klausimo. V. Valiušis nevyniojo žodžių į vatą ir teigė, kad vadovams priedai bus išmokami personalo sąskaita. Kiti politikai atkreipė dėmesį į finansinius rodiklius, kurie rodo, kad įstaigos dirba nuostolingai, taigi formaliai priedų mokėjimui galimybių nėra.
Tuo tarpu tarybos narė gydytoja Laimutė Ablingienė bandė atkreipti politikų dėmesį į gydymo įstaigų vadovams ir apskritai Elektrėnuose dirbantiems medikams tenkančius krūvius. Mat paaiškėjo, kad mūsų savivaldybė Lietuvoje yra antroje vietoje pagal sergamumą, tad ligoniams tenka atlikti itin didelį kiekį procedūrų, suteikti daug konsultacijų. Henrikas Petrauskas sutiko, kad įstaigų vadovams tenkanti našta yra neadekvati atlygio dydžiui.
Giedrė Pūrienė
|
<- Grįžti į atgal