Netikėtai, dar nesužydėjus sodams, nesulaukus Semeliškių ketvirtojo tapybos plenero, balandžio 21-ąją mus paliko AUGENIS KASPUTIS.

Dailininkas, fotomenininkas, drožėjas, knygų iliustratorius, įvairių unikalių projektų, konkursų, parodų autorius, įgyvendintojas, Elektrėnų meno mokyklos dailės mokytojų būrelio pirmininkas, Vievio meno mokyklos mokytojas-metodininkas. Tiesiog – nepaprastai paprastas žmogus. Bičiulis, puikus pašnekovas. Mylimas ir mylintis vyras, puikus Tėvas. Į gyvenimą paleidęs nesuskaičiuojamą skaičių savo kūdikių – paveikslų, fotografijose meniškai įamžintų akimirkų.

Kiek planuota, juk tokia jaunystė – tik 54-eri...

Mūsų keliai susiliejo dar tuomet, kai mano sūnūs lankė dailės klasę Elektrėnuose, vėliau susitikdavome renginiuose Vievyje. Įspūdingiausia pažintis – Semeliškėse – net trijų tapybos plenerų metu rugpjūčio mėnesiais. Planuotas ir ketvirtasis...

Ilgėsimės Tavęs, Augeni, pažadame, neleisime vienai gedėti Adelei, globosime ją. Dabar, kaip neįkainojama dovana, liks mums Tavo žodžiai: „Esu sužavėtas Semeliškių natūralia gamta, nuoširdžiais žmonėmis. Stebėjausi saulės apšviestais spalvingais gamtovaizdžiais. Savo paveiksluose bandžiau pavaizduoti kaltines saulutes, kurios paliko neišdildomą įspūdį. Kiekviena turi savo unikalią formą ir aurą, ką ir mėginau perkelti į paveikslus. Labai smagu, kad man buvo suteikta galimybė pažinti nuostabų Lietuvos kampelį.“ Ir mūsų miesteliui dovanoti Tavo paveikslai. Vienas jų – Laurynas ir Rokas, tarp kurių įsispraudusi Semeliškių bažnytėlė, – liks kaip ypatingas palikimas, kurį, pristatydami žiūrovams, visada pasakojimą pradėsime nuo Tavęs, paveikslo autoriaus.

Ilsėkis ramybėje ir globok mus iš Dangaus.

Nuoširdi užuojauta žmonai Adelei ir sūnui Kiprui. Jų dėka parengta afiša turėjo būti kvietimas į autorinę Augenio parodą. Deja, parodos atidarymo metu Lentvario kultūros centre, šalia – Lentvario parapijos namuose – bus atsisveikinama su Augeniu. Kokia simbolika. Ir visi Jo kūriniai susirinko atsisveikinti...

Su pagarba ir meile – Silvija ir Antanas

 

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų