Nepamirštame senųjų tradicijų

Elektrėnų profesinio mokymo centre kovo 30 d. vyko margučių marginimo seminaras, kuriame dalyvavo 20 asmenų.

Teorinėje dalyje buvo aptariamos margučių marginimo tradicijos, simbolių reikšmės. Seminaro vedėja O. Patronaitienė buvo paruošusi įvairia technika margintų velykinių kiaušinių ekspoziciją.
Seminaro dalyviams buvo duotos trys darbo užduotys ir pasiūlyta trejopa margučių marginimo technika. Pirmiausia visi mokėsi marginimo vašku raštų, iš kito – jau nudažyto – margučio gamino velykinius suvenyrus, naudodami plunksnas ir gamtinę medžiagą, trečiasis darbas buvo išmokti marginti margučius dviem spalvom.
Mokyklos mokytojas Stasys Voveris seminaro metu eksponavo ir demonstravo medinių margučių pjaustinėjimo techniką, o mokytoja Sigita Tarasauskienė parengė labai įdomių ir linksmų mokinių sukurtų velykinių atvirukų parodą. Mokytojai Gediminas Paliokas ir Arūnas Misiūnas sukonstravo kaitinimo įrenginį vaškui, kuris labai pasiteisino, marginant kiaušinius, ir seminaro dalyvių buvo labai gerai įvertintas.
Panašus seminaras vyko ir prieš Verbų sekmadienį. Dalyviai mokėsi rišti tradicines Vilniaus krašto verbas. Dauguma dalyvių greit įsisavino atlikimo techniką, buvo surišta daug skoningų verbų. Taigi Elektrėnų profesinio mokymo centre mūsų tautos tradicijos nepamirštamos.

Profesijos mokytojas Viktoras Patronaitis<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų