Neeilinė moksleivių ekskursija į Latviją ir Švediją

Beveik 80 Vievio gimnazijos moksleivių vasaros atostogas pasitiko neeiline ekskursija į Latviją bei Švediją.

Žinoma, keliavo ne vieni – moksleivius lydėjo gerai pažįstamos mokytojos I. Baliūnienė, R. Peleckienė, V. Grincevičienė, D. Jonikienė ir A. Malinauskaitė-Sidorkina.
Vieviečiai lankėsi Rundalės rūmuose, vaikštinėjo po Rygos senamiestį, garsėjantį senomis bažnyčiomis bei katedromis. „Turbūt didžiausią įspūdį paliko du senamiestyje groję muzikantai. Jie išsiskyrė tuo, jog vos tik išgirdę turistų balsus, tiksliau, jų kalbą, iš karto pradėdavo groti tos šalies tautines dainas. Išgirdę mus užgrojo liaudies dainą „ Ant kalno mūrai”, vėliau – „Tautišką giesmę“, tai mus nustebino bei privertė nusišypsoti. Be to, latviai nuolat dėkojo lietuvišku „ačiū“ – tai buvo labai netikėta ir malonus“, – savo įspūdžiais dalijasi ekskursijoje dalyvavusi 1 gimn. klasės moksleivė Indrė Radzevičiūtė.
Iš arti susipažinę su Latvijos architektūra bei kultūra, moksleiviai nekantravo kuo greičiau pasiekti Švediją. Daugelis moksleivių, pirmą kartą plaukę keltu, prisipažino, jog iš pradžių buvo šiek tiek nedrąsu. „Kai kas net prisiminė „Titaniko“ likimą. Laimei, nerimą užgožė kelto įdomybės: kajutės, pramogos, konferencijų salė… Beje, joje susipažinome su gido profesija. Sužinojome, kad dirbti gidu įdomu, bet nelengva: žavi kelionės, nauji įspūdžiai, tačiau daug kantrybės reikalauja dažnos išvykos iš namų, bendravimas su turistais“, – pasakoja aštuntokė Melita Degulytė.
Pasiekę Švediją vieviečiai apsilankė šalies sostinėje, apžiūrėjo senamiestį bei karalių rūmus. „Stokholmas – be galo gražus miestas, jis man kažkuo priminė Veneciją, galbūt todėl, kad jame labai daug vandens ir siaurų gatvelių“, – teigė 1 gimn. klasės moksleivė Diana Mačakaitė. Moksleiviai taip pat lankėsi Vazos laivo muziejuje – daugeliui jis paliko didžiausią įspūdį.
Grįždami į Lietuvą, ekskursijos dalyviai stabtelėjo Jūrmaloje pasigrožėti kraštovaizdžiu bei jūra. Kelionė į Latviją ir Švediją moksleiviams paliko ne tik daug įspūdžių ir naujų patyrimų, bet ir tapo puikia edukacine priemone, supažindinusia su šių valstybių istorija, architektūra, kultūra.

Jolita Grincevičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų