Naujas žaidėjas į savivaldybės laidotuvininkų verslą ateina tyliai

Šių metų kovo mėnesį „Elektrėnų žinios“ rašė, kad vienas savivaldybės teritorijoje esantis sklypas išnuomotas laidojimo paslaugų įmonei UAB „Ligamis“.

Nei tada, nei dabar jokios konkrečios ir oficialios informacijos apie tai, kokią veiklą įmonė ketina plėtoti minėtame sklype, nebuvo ir nėra. Tačiau į redakciją kreipęsis skaitytojas jau nuogąstauja dėl krematoriumo statybų ir abejoja jų būtinybe bei teisėtumu.

Nebent civilizuotas objektas

Pabandėme daugiau sužinoti apie šį sklypą, esantį Kurkliškių kaimo teritorijoje, bei jį išsinuomojusius asmenis. Savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis patvirtino, kad žemės nuomos konkursą iš tiesų laimėjo UAB „Ligamis“. Jei ten ir būtų statomas krematoriumas, meras įsitikinęs, kad tai turėtų būti civilizuotas, šiuolaikinis objektas, kuris nekeltų nepatogumų aplinkiniams, antraip kažin ar tokios statybos būtų įmanomos.
Bet kokiu atveju dėl statybų ar kitokios sklype planuojamos veiklos savivaldybei pirmiausia bus pateiktas projektas, kurį turės svarstyti taryba. Tuomet, ko gero, platesnė informacija pasieks ir visuomenę.
Skaitytojui, abejojančiam dėl sklypo nuomos konkurso skaidrumo, meras pasiūlė kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Elektrėnų skyrių, nes nuomos aukcionas organizuojamas valstybės mastu, ne savivaldybėje.

Dalyvauti galėjo visi

Elektrėnų skyriaus vedėjas Donatas Matijoška paaiškino, kad minėtą aukcioną organizavo Valstybės žemės fondas. Aukcionas vyko internetu – buvo prieinamas visiems norintiems ir atitinkantiems reikalavimus. Tiesa, mero žiniomis, išsinuomoti minimą sklypą buvo norinčių daugiau, ir tai kilstelėjo nuomos kainą aukcione.
Išnuomotasis ir kitas šalia esantis sklypas buvo laisva valstybinė žemė, kurią patikėjimo teise valdė Nacionalinė žemės tarnyba. Prieš kurį laiką Elektrėnų savivaldybė susiruošė ten suformuoti du sklypus naujoms kapinėms, tačiau galiausiai buvo nuspręsta vieną iš jų išnuomoti. Tad minimoje vietovėje bet kokiu atveju turėsime objektą, susijusį su amžinuoju poilsiu.

Trūksta aiškumo

Susisiekus su UAB „Ligamis“ atstovu, sužinoti daugiau apie mūsų savivaldybėje planuojamą įmonės veiklą nepavyko. Anot jo, kalbėti šia tema išsamiau jis galėtų maždaug po mėnesio, kol kas – ankstoka. Tad galiausiai yla vis tiek išlįs iš maišo, tik vargu ar reikalingas toks paslaptingumas... Vengiant viešumo, pelnyti visuomenės pasitikėjimą gali būti sunku.
Taigi neturėdami pakankamai informacijos nei patvirtinti, nei paneigti skaitytojo nuogąstavimų dėl esą „tyliai, ramiai“ savivaldybėje ruošiamo statyti krematoriumo negalime. Neatmetama ir tokia versija, jog kažkas specialiai „drumsčia vandenį“, norėdamas iš anksto nuteikti visuomenę prieš „Ligamį“. Galiausiai, juk laidojimas – pelningas verslas...
Bet kokiu atveju tenka konstatuoti, kad krematoriumo paslaugos Lietuvoje vis populiarėja ir jų daugėja – Kėdainių krematoriume pradėta montuoti antra linija, planuojama dar vieno krematoriumo statyba Vilniuje. Tad kažin ar nuo šio „progreso“ laidojimo srityje kur nors pabėgsime. O gal bėgti niekur ir nereikia, tik daugiau sužinoti...

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal