Nauja taryba išrinkta, bet dar posėdžiauja senoji

Nepaisant to, kad jau išsirinkome naują valdžią, posėdžiauti vis dar renkasi senoji – mat kadencija baigsis tik balandį. Posėdis prasidėjo pakiliai – meras padėkomis už darbą Elektrėnų savivaldybės IV kadencijos taryboje apdovanojo tuos tarybos narius, kurie neatsiėmė šio apdovanojimo Kovo 11-osios minėjimo renginyje. Kaip visuomet buvo pasveikinti ir gimtadienius šventę politikai. Tarybos narei Laurai Andrijauskaitei įteikta puokštė, sveikinant ją gavus mokslo daktaro laipsnį.

Pakeitimai biudžete

Tarybos darbas prasidėjo 2015–2017 m. strateginio veiklos plano papildymu ir 2015 m. biudžeto pakeitimu. Koregavimo teko imtis, nes biudžetas papildytas tikslinėmis valstybės dotacijomis, už kurias ketinama rekonstruoti Vievio kultūros centro pastatą, tvarkyti vietinės reikšmės kelius, plėsti atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūrą.

Kremavimo paslaugos Elektrėnuose?

Kaip teigė Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Arūnas Butrimavičius, atsirado privatus investuotojas UAB „Ligamis“, kuris nori viename savivaldybės teritorijoje esančiame sklype plėtoti su laidojimo paslaugomis susijusį verslą, galbūt teikti kremavimo paslaugas. Tam, kad verslo pasiūlymui įjungtų žalią šviesą, savivaldybei teko nutraukti su Nacionaline žemės tarnyba sudarytą sklypo panaudos sutartį. Tam buvo pritarta.

Pokyčiai „Ąžuolyno“ mokykloje

Tarybos posėdyje dar kartą grįžta prie Elektrėnų savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. plano. Kaip žinia, būtina kuo skubiau spręsti vietų trūkumo darželiuose klausimą – maždaug 70-čiai vaikų Elektrėnuose trūksta vietų darželiuose, be to, ketinama priešmokyklinį ugdymą padaryti privalomą, tai dar labiau padidintų darželinukų kiekį savivaldybėje. Nuspręsta, kad pirmasis žingsnis sprendžiant šią problemą – nuo naujų mokslo metų 1-4 klasių komplektavimas Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje.

Geriausio sprendimo beieškant

Švietimo skyriaus paskaičiavimais, apytiksliai 70-ties pradinukų gyvenamoji vieta būtų palanki lankyti „Ąžuolyno“ mokyklą. Aišku, kaip ir nuogąstauja kai kurie tarybos nariai, tikrai ne visų vaikų, jau lankančių Elektrėnų pradinę ar mokyklą-darželį „Pasaka“, tėvai norės savo atžalas perkelti į kitą mokymosi įstaigą. Tokie pokyčiai vaikams galimai sukeltų papildomo streso. Kita vertus, kaip sako meras Kęstutis Vaituakitis, tėvams reikia pasiūlyti tokią galimybę ir laikas parodys, ar atsiras norinčiųjų. Jokios prievartos, anot jo, nėra, jei nepavyks surinkti reikiamo kiekio moksleivių, tuomet teks ieškoti kitų šios opios problemos sprendimo būdų.
Tiesa, taryba palaimino Ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūros išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą – kitaip tariant, nuo balandžio 1 d. tėveliai, kurių vaikai nepatenka į darželį, galės vaikus vesti į privatų darželį ar samdyti auklę ir dalį šių išlaidų savivaldybė kompensuos.

Beižionims suteiktas šansas

Dar vienas klausimas, kuris neramino visuomenę, tiksliau, Beižionių gyventojus – Beižionių mokyklos-daugiafunkcio centro reorganizacija. Švietimo skyrius siūlė šią įstaigą prijungti prie Semeliškių gimnazijos. Paskutiniame posėdyje, kuriame buvo svarstytas šis klausimas, tarybos nariai lyg ir buvo nusiteikę priimti tokį sprendimą, tačiau šįkart atsirado naujų argumentų. Politikai kalbėjo apie specifinę Beižionių situaciją – seniūnijoje esančius vaikų globos namus, kurie yra glaudžiai susiję su mokykla. Taigi buvo nuspręsta neskubėti ir neprijungti Beižionių mokyklos-daugiafunkcio centro prie Semeliškių gimnazijos.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal