Ledo arenoje skraidžiojo krepšinio kamuolys

Kad lietuviai pamišę dėl krepšinio, įsitikino ir Izraelio ambasadorius Amir Maimon, rugpjūčio 27 dieną apsilankęs Elektrėnų ledo rūmų arenoje, kurioje ne tik čiuožinėjo pačiūžomis, bet ir atliko kelis krepšininko vardo vertus kamuolio perdavimus.

Sutapimas ar ne, tačiau būtent tą dieną areną pasiekė akcija „Kamuolio skrydis, suvienijęs Lietuvą“, kurios iniciatoriai – keli energingi jaunuoliai iš Plungės.

Svajoja apie medalius

Belaukdami plungiškių keliais žodžiais persimetėme su Aivaru Bendžiumi. Šalyje garsus ledo ritulininkas atviravo, kad, nors ledo ritulys į krepšinį panašus nebent tuo, jog žaidžiama penki prieš penkis, asmeniškai jam antrąja lietuvių religija vadinama sporto šaka labai patinka. „Esu didelis krepšinio gerbėjas, visada karštai palaikau Lietuvos rinktinę, – pasakojo jis, – gaila, kad šiandien treniruotė, todėl negalėsiu pažiūrėti draugiškų rungtynių su Turkija. Kalbant apie artėjantį Europos čempionatą, tai tikiuosi medalių, priešingu atveju būtų labai skaudu.“
Be Izraelio ambasadoriaus ir Lietuvos ledo ritulininko, akcijos iniciatorius pasitiko solidus elektrėniškių būrys: savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, vicemeras Arvydas Vyšniauskas, administracijos direktorius Virgilijus Pruskas, Ledo rūmų vadovas Vaidas Bernotas, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė jaunimo teisių apsaugai Neringa Pulauskienė ir kt. Bendrai pasitarus, nuspręsta kamuolį perduoti Ledo rūmų viduje.

Mėgavosi žiemišku šalčiu

Kol A. Bendžius persirengė ledo ritulininko apranga, plungiškiai džiaugėsi galimybe bent trumpam vasaros karštį iškeisti į žiemiškai vėsią ledo arenos temperatūrą. Nors iš pradžių buvo planuota, kad akcijos kamuolį su Lietuvos nacionalinės rinktinės krepšininkų parašais perduos vienas A. Bendžius, planai šiek tiek pasikeitė: prie ledo ritulininko prisijungė ambasadorius A. Maimon ir meras K. Vaitukaitis. Po trumpos repeticijos sėkmingas trigubas perdavimas plungiškių buvo nufilmuotas, o visi arenoje buvę dalyviai nusifotografavo bendrai atminimo nuotraukai su kamuoliu ir aukštai virš galvų iškelta Lietuvos trispalve.
Kadangi grafikas labai įtemptas, nieko nelaukę akcijos iniciatoriai pajudėjo link kitos stotelės – Kaišiadorių. Tiesa, prieš įlipdamas į autobusiuką plungiškis Modestas dar spėjo atskleisti, kad jų galvose jau sukasi su Rio de Žaneiro olimpiada susijusios mintys. Ką gali žinoti, gal ši akcija taps gražia tradicija.

Akcijos kamuolys apskriejo visą Lietuvą

Bendradarbiaudami su 53 savivaldybėmis ir Lietuvos krepšinio federacija, sulaukę šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Algirdo Butkevičiaus pritarimo, jaunuoliai iš Plungės rugpjūčio 24–31 dienomis aplankė daugybę šalies miestų, filmavo palaikymą išreiškiantį filmuką, kurio įrašą žiūrovai galės išvysti socialiniuose tinkluose, internete bei televizijoje.
Visą šalį apėmusi akcija „Kamuolio skrydis, sujungęs Lietuvą“, anot patriotiškai nusiteikusių jaunuolių, skirta ne tik pramogai. Tokiu poelgiu plungiškiai nori parodyti, kad Lietuvos krepšininkai turi didžiulį gyventojų palaikymą, o vienas kamuolys gali suvienyti visą tautą.
Primename, kad Europos vyrų krepšinio čempionatas vyks rugsėjo 5–20 dienomis. Pirmame čempionato etape Lietuvos rinktinė varžysis su Estijos, Belgijos, Čekijos, Latvijos ir Ukrainos nacionalinėmis komandomis.

Aivaras Veiknys<- Grįžti į atgal