Įkasta simbolinė kapsulė, skelbianti oficialią naujos gaisrinės statybos pradžią

Sausio 19 d. Elektrėnuose vyko Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos naujai statomo pastato kapsulės įkasimo ceremonija.

Laišką ateities kartoms pasirašė ir simbolinę kapsulę įkasė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Saulius Greičius, Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Jonas Chveduk ir UAB „Profitecha“ direktorius Simas Pauža.

Naujosios gaisrinės sklypo plotas – 4 126 m2, 2 aukštų pastato bendrasis plotas – 950,30 m2. Jame bus įrengtos modernios administracinės, buitinės patalpos ir 4 erdvūs boksai automobiliams.

Savivaldybės biudžeto lėšomis bus įrengtas atskiras įvažiavimas į naują gaisrinę.

Renginys prasidėjo rikiuotės vado Egidijaus Ščerbavičiaus raportu VRM viceministrui Vitalijui Dmitrijevui apie pareigūnų simbolinės kapsulės įkasimo ceremonijos rikiuotei išrikiavimą. Viceministrui pasisveikinus su pareigūnais, renginio vedėja Saulė Vyšniauskaitė kreipėsi į susirinkusiuosius: „Gerbiami ponai ir ponios, garbūs svečiai, esame Elektrėnų mieste, Elektrinės gatvėje – vietoje, kur, tikimės, greitu metu su naujo mums svarbaus pastato atsiradimu versime naują Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos istorijos puslapį. Elektrėnų ugniagesių bendruomenė savo istorijoje skaičiuoja ilgus darbo ir patirties metus, džiaugiasi išgelbėtomis gyvybėmis ir išsaugotu žmonių turtu. Ugniagesiai saugo mūsų savivaldybės gyventojus, taip pat ilgus metus saugojome ir saugome tuometę Lietuvos elektrinę, o dabar – AB „Ignitis gamybos“ Elektrėnų kompleksą. Džiaugiamės, jog šiandien su pakilia nuotaika susirinkome čia iškilmingai įkasti simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms į naujai statomo gaisrinės pastato pamatus. Ne už kalnų ateis ir tas laikas, kai tarnybą naujajame pastate vykdys Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai.“ Ir pristatė iškilmėse dalyvavusius garbius svečius: Vidaus reikalų viceministrą Vitalij Dmitrijev, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorių Saulių Greičių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotoją Giedrių Sakalinską, LR Seimo narę Silvą Lengvinienę, Elektrėnų savivaldybės merą Kęstutį Vaitukaitį, Administracijos direktorių Gediminą Ratkevičių, mero pavaduotoją Raimondą Ivaškevičių, administracijos direktoriaus pavaduotoją Ingą Kartenienę, UAB „Profitecha“ direktorių Simą Paužą, AB „Ignitis gamyba“ gamybos direktorių Darių Kuciną, Elektrėnų seniūną Antaną Šalkauską, Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos viršininką Vidmantą Pupininką. Sveikinimo žodžius tarė Vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Saulius Greičius, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, UAB „Profitecha“ direktorius Simas Pauža, LR Seimo narė Silva Lengvinienė.

Laiškas ateities kartoms

Po sveikinimų pradėta iškilminga kapsulės įkasimo ceremonija ir ateities kartoms perskaitytas laiškas, kuris buvo įdėtas į kapsulę:

„Mus visus jungia laikas. Pirmasis ugniagesių pastatas buvo statomas ir kūrėsi kartu su Lietuvos valstybine rajonine elektrine ir Elektrėnų miestu. Jis buvo pastatytas 1962 metais. Pirmieji ugniagesiai buvo atsakingi už Lietuvos VRE apsaugą. Vėliau jų darbų spektras augo, prisidėjo Elektrėnų miestas, o nuo 2000 metų, įsikūrus Elektrėnų savivaldybei, ugniagesiai gelbėtojai dirba visoje jos teritorijoje.

Džiaugiamės, galėdami pasidalyti gera žinia, kad 2022 m. rugsėjo 28 d. priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos su UAB „Profitecha“ pasirašė rangos darbų sutartį dėl naujo gaisrinės pastato statybos Elektrėnų mieste, Elektrinės gatvėje. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, erdvūs garažų boksai gaisriniams automobiliams.

Geri pokyčiai visada įkvepia. Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai iš kartos į kartą perduodavo profesionalumą ir operatyvumą, kai tik prireikdavo jų pagalbos gesinant gaisrus ir gelbstint žmonių gyvybes.

Išskirtinis ugniagesių bruožas – atsakomybė ir tarnystė žmonėms. Ugniagesiai tiki, kad ir ateityje tai vienys, telks ir jungs visus, kurie rūpinasi ir rūpinsis Elektrėnų miesto ir visos Elektrėnų savivaldybės saugumu.

Tegul laikas, nešdamas tik džiugias permainas, mums ir kitoms kartoms bus palankus, kad galėtume kurti klestintį Elektrėnų miestą, kuriame visada gyvens ir dirbs laimingi žmonės, o šios Tarnybos ugniagesiai gelbėtojai pasirūpins, kad jie galėtų būti saugūs!

Tai liudijame savo parašais.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev,

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius, vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius,

Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis,

Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Jonas Chveduk,

UAB „Profitecha“ direktorius Simas Pauža“.

 

Pasibaigus pasirašymo ceremonijai Jonas Chveduk susuko laišką, įdėjo jį į kapsulę ir įleido į pamatą. Ir visi paeiliui įkrėtė skiedinio į kapsulei skirtą vietą. Dar vienas šio laiško egzempliorius, primindamas šią iškilmingą datą, bus saugomas Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos naujajame pastate, Elektrinės g. 10, Elektrėnai.

Po ceremonijos visi dalyviai buvo pakviesti prie arbatos puodelio aptarti statybų eigą, pabendrauti su ugniagesiais gelbėtojais. Iškilmingos simbolinės kapsulės įkasimo ceremonijos eigą sudėliojo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Jonas Chveduk, renginį vedė Saulė Vyšniauskaitė.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų