Ieva Vyšniauskaitė: jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre

Atgimstantis pavasaris mus budina iš žiemos miego, kviečia išlįsti iš namų, daug judėti, džiaugtis vis šiltėjančiais saulės spinduliais bei šypsena džiuginti visus aplinkinius.

Puikus tokio entuziazmo ir neblėstančios energijos įsikūnijimas yra dvidešimtmetė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pirmo kurso studentė Ieva Vyšniauskaitė. Mergina nestokoja energijos ir beveik visą ją atiduoda teatrui.
„Mane nuo mažens domino scena, kas joje vyksta, – prisimena Ieva, – tik tuomet dar nemokėjau to priimti į savo gyvenimą.“ Merginai teatras visados atrodė tarsi užburta vieta. „Vienu ar kitu būdu vis prisiliesdavau prie teatro, – sako studentė, – tik niekad nesuprasdavau, kaip tvirtai noriu pasinerti į šią veiklą.“ Mokydamasi 11-12 klasėse, Ieva lankė „Mažąją teatro akademiją“ Vilniuje ir dukart per savaitę vykdavo į įvairias šokių, dainavimo bei vaidybos pamokas. Būtent dalyvavimas šioje veikloje padėjo gabiai mokinei nuspręsti, su kokia sritimi vertėtų susieti savo ateitį. Dabar Ieva LEU studijuoja teatro ir kino pedagogiką ir jaučiasi laiminga.
„Teatras kiekvieną dieną man tampa vis artimesnis, – su džiaugsmu pasakoja studentė, – visada širdy nešiojuosi rusų aktoriaus ir režisieriaus žodžius: „Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre“. Vaidinant svarbiausia išeiti iš savo komforto zonos, tuomet prasideda tikroji magija.“ Ieva tikina, kad šis pomėgis vienareikšmiškai reikalauja atsisakyti kompleksų, anot jos, visi mes turim kokių nors keistenybių, bet teatre jos mus daro kitokius, gražius.
Studentė stengiasi kiek įmanoma daugiau realizuoti save mėgstamoje srityje. „Dažnai vaikštau į spektaklius, bendradarbiauju su Vilniaus mokytojų namais, neretai tenka vaidinti vaikams stebuklines pasakas, taip pat stengiuosi domėtis kitų šalių teatru, jų kultūra. Dalyvauju įvairiose atrankose ir protų mūšiuose, kartais savanoriauju, nes teatro yra visur.“
Ieva dar negali pasigirti rimtais pasiekimais teatro veikloje, užtat ją labai džiugina kiekvienas iš aplinkinių išgirstas malonus žodis apie atliktą darbą ar suvaidintą etiudą. „Visa tai skatina judėti į priekį, siekti užsibrėžtų tikslų, nepalūžti. Kadangi mano pačios siekiai ir troškimais yra nemaži, vertinu kiekvieną šypseną ir geranorišką kritiką, kad vėliau didesnėms auditorijoms galėčiau atiduoti savo energiją“, – sako pašnekovė.
„Ši veikla neleidžia nuobodžiauti – nuolat patiriu įvairių linksmų nutikimų. Geriausiai atsimenu, kai laikiau įskaitą „Gyvūnai“ – reikėjo išsirinkti gyvūną, argumentuotai pagrįsti, kodėl jis pasirinktas, ir suvaidinti. Panorau būti riaugėjančiu kupranugariu, tad teko prieš publiką riaugėti. Aplinkiniai ėmė juoktis, ploti, džiaugtis. Po pasirodymo vaidybos dėstytojas Vytautas Kontrimas net padėkojo už drąsą“, – dalijasi smagiais prisiminimais Ieva.
Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime susiduria su sunkumais. Nesvarbu, kokios srities atstovas būtum, juodų dienų pasitaiko visiems. Mergina sako, kad visas problemas, neviltį ar liūdesį įveikia pozityvumu, dideliu pasitikėjimu savimi ir šypsena. „Visa tai atėjo iš mano šeimos, – tikina studentė, – ji man yra pati didžiausia vertybė. Šeimoje išmokau įveikti kliūtis stiprindama teigiamas emocijas. Tėtis visada tikslus, užtikrintas, kalbus, palaikė renkantis profesiją, mama –energijos šaltinis, skatino siekti svajonės. Ir, žinoma sesė, mano kelrodė žvaigždė. Ji tikėjo manimi, liepė judėti į priekį, nes žinojo, kad galiu daug ką pasiekti.“
Taigi, susipažinome su dar viena entuziazmu ir gyvenimo džiaugsmu spinduliuojančia asmenybe. Linkime Ievai daug įkvėpimo, šaunių idėjų, jėgų ir, žinoma, šypsenos!

Dosjė
Mėgstamiausia spalva. Raudona
Mėgstamiausias muzikos atlikėjas. Vaidas Baumila
Mėgstamiausias valgis. Mamos cepelinai
Mėgstamiausias pamoka. Paskaita-vaidyba
Geriausia skaityta knyga. Elizabeth Gilbert „Valgyk, melskis, mylėk“
Įsimintiniausias filmas. „Didysis Getsbis“
Gyvenimo moto – „Jei norite, kad gyvenimas jums šypsotųsi, iš pradžių dovanokite jam savo gerą nuotaiką.“ (B. Spinoza)

Rimantė Jagelavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų