Elektrėnų savivaldybė paminėjo Verslo dieną

Lapkričio 7 d. Elektrėnų savivaldybės verslininkai rinkosi į Abromiškių reabilitacijos ligoninėje vykusį renginį, skirtą Verslo dienai paminėti.

Verslo dienos renginio esmė – pabrėžti verslo atstovų indėlį į Elektrėnų sav. ekonominę ir socialinę padėtį, skatinti bendradarbiavimą, informuoti apie verslo aktualijas ir plėtros galimybes, ateities perspektyvas. Šis jau trečią kartą surengtas vietinių verslininkų susitikimas – puiki galimybė susiburti draugėn ir pabendrauti, pasidalinti rūpesčiais su valdžios atstovais, surasti naujų verslo ryšių ir partnerių. Renginyje pranešimus skaitė Elektrėnų sav. meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė Silva Lengvinienė, VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės direktorius Vitalijus Glamba bei garbės svečias – Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomosios direkcijos generalinis direktorius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas dr. Gediminas Rainys.

Elektrėnai taps dar patrauklesni verslui

Verslo dieną atkreipiamas dėmesys į vietos verslininkus, smulkius ir stambius. Jų indėlis kuriant visuomenės gerovę yra labai didelis – jie kuria darbo vietas, sumoka didelę dalį į biudžetą atkeliaujančių mokesčių, remia įvairius savivaldybėje organizuojamus renginius ir šventes. Renginio iniciatorius Elektrėnų sav. meras Kęstutis Vaitukaitis pasveikino dalyvius profesinės (verslo) dienos proga, pristatė planuojamas Europos Sąjungos investicijas Elektrėnų sav. 2014–2020 metais. Gera žinia – Elektrėnų miestas iš Vidaus reikalų ministerijos papildomai gaus 19 mln. litų, kuriuos investuos į miesto infrastruktūrą. Elektrėnų sporto mokykla ir stadionas taps daugiafunkciu centru, „Vaikų pasaulis“ – viešąja erdve laisvalaikiui leisti, toliau bus tvarkoma marių pakrantė ir paplūdimys, taip pat įvažiavimai į miestą, įrengtas tunelis po magistrale, atliekama daug kitų svarbių rekonstrukcijų, plėtros darbų. Taigi, miestas taps patrauklesnis gyventi ir verslui plėtoti. Deja, parama miestams, turintiems nuo 1 iki 6 tūkst. gyventojų, buvo apkarpyta, todėl Vieviui vietoj planuotų 7 mln. Lt bus skirta 2,8 mln litų.

Verslo plėtros galimybės

Administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas pristatė verslo plėtros galimybes Elektrėnų savivaldybėje bei pateikė privatizavimo objektų sąrašą: Elektrinės g. 21 (4 pastatų kompleksas), buvusio medicinos punkto patalpos Pastrėvyje (raudonų plytų namas), buvęs pašto pastatas Elektrėnuose (Rungos g. 8), mokyklos pastatas Ausieniškėse. Tai objektai, kuriuose gali kurtis naujos arba plėstis senos įmonės.
Pasak A. Vyšniausko, iš viso per dvejus metus Elektrėnų sav. atsirado 24 nauji ūkio subjektai, šiuo metu jų – 383. Liūdna situacija apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuje – jų Elektrėnuose tik 9. Tačiau galime pasidžiaugti, jog Elektrėnuose – mažiausias nedarbo lygis Lietuvoje (4,3 %, kaimyninėje Kaišiadorių raj. sav. – 7 %. Vidutinis darbo užmokestis, palyginus su kaimyninėmis savivaldybėmis, taip pat didžiausias.
Džiugu, kad savivaldybėje verslininkai yra gerbiami ir vertinami, o Verslo diena jau tapo gražia tradicija, padedančia ne tik atrasti naujų galimybių verslui, bet ir stiprinti bendradarbiavimą tarp vietinių verslininkų.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų