Dauguma gyventojų pajamas deklaruoja elektroniniu būdu

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad Elektrėnų savivaldybės gyventojai aktyviai deklaruoja pajamas ir turtą.

Balandžio 9 d. duomenimis, 2013 m. gautas pajamas jau deklaravo per 4 tūkst. savivaldybės gyventojų. Vilniaus AVMI primena, kad patogiausia pajamas ir turtą deklaruoti internetu ir tai padaryti reikėtų suskubti iki gegužės 2 dienos.
„Džiaugiamės, kad vis daugiau Elektrėnų savivaldybės gyventojų savo pajamas ir turtą deklaruoja internetu, t. y. per elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Ja pasinaudojo net 99 proc. deklaravusiųjų, – sako Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Glumbakienė, primindama, kad deklaruojant namie ir prireikus konsultacijų galima patogiai pasikonsultuoti paskambinus VMI trumpuoju telefonu 1882.
Kaip ir kasmet, gyventojai, norintys susigrąžinti dalį 2013 m. patirtų išlaidų, metinę pajamų deklaraciją turėtų pateikti iki gegužės 2 d. 2013 m. buvo grąžinta 220 mln.Lt gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų už praėjusius ir ankstesnius mokestinius laikotarpius, o šiais metais numatoma grąžinti apie 228 mln. Lt. Vilniaus AVMI primena, kad pasinaudoti GPM lengvata gali tie gyventojai, kurie 2013 m. mokėjo gyvybės draudimo, pensijų įmokas, taip pat už pirmas studijas ir (ar) pirmą profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008 m. gruodžio 31 d. paimtą būsto kreditą, taip pat tie, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. GPM, ir tie, kurie pasinaudojo per mažu ar visai nesinaudojo neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (NPD). Atkreiptinas dėmesys, kad tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu NPD, turėtų pateikti deklaraciją ir mokestį sumokėti.
Ir šiais metais deklaravusiems GPM permoką Mokesčių inspekcija sieks ją pervesti kuo anksčiau, atsižvelgdama į valstybės biudžeto lėšas. Į nurodytas mokesčių mokėtojų sąskaitas GPM permokos bus pradėtos pervesti jau šį mėnesį. Šios lėšos pervedamos po automatinio deklaracijų patikrinimo. Jei deklaracijos duomenys nesutaps su turima informacija, deklaraciją peržiūrės Mokesčių inspekcijos darbuotojas ir, jei reikės, susisieks su mokėtoju, kad šis deklaraciją patikslintų ar pateiktų papildomus dokumentus.
Vilniaus AVMI primena, kad su deklaravimu susijusią informaciją gyventojai gali gauti ir paskambinę telefonu 1882, apsilankę mokesčių administratoriaus svetainėje internete www.vmi.lt arba užsukę į artimiausią Vilniaus AVMI poskyrį (Taikos g. 6A, Elektrėnai).

Tomas Šileika, Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija<- Grįžti į atgal