Baseinas valdžiai nerūpi

Kalbant apie Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centrą (toliau – Sporto centras) savivaldybės tarybos posėdyje buvo susidomėta baseino (ne)atidarymu ir santūria (apgalvota?) administracijos tyla.

Kada elektrėniečiai vėl galės naudotis vieno iš miesto pasididžiavimo objektų – baseino paslaugomis? Šiuo klausimu plačiau pasidomėti suskubo vienas Elektrėnų savivaldybės tarybos narių – Ramūnas Kartenis. Tarybos narys, kaip visuomenės interesų atstovas, susidomėjo baseino likimu, o nuvykus ir pabendravus su Sporto centro administracija tapo aišku – problemų daugiau nei tikėtasi ir jas reikia spręsti kuo greičiau.
Varvantys vamzdžiai ir užsuktas vanduo
Elektrėnų plaukimo baseinui – jau 25 metai, todėl nenuostabu, jog vamzdynai, mechanizmai ir kita įranga yra pasenusi. 2013 metais Sporto centras iš surinktų lėšų ir savo jėgomis tvarkė baseiną, pakeitė baseino technologinio vamzdyno dalį. Tačiau didelė likusi vamzdyno dalis – neberemontuojama, aplink baseino vonią vamzdžiai labai prastos būklės, beveik kasdien vanduo prateka vis kitoje vietoje. „Pastebėjome, jog vanduo išbėgdavo beveik per pusę plytelės, tiek juk ištaškyti neįmanoma“, – teigė Sporto centro direktorius Kęstas Vitkauskas.
Didžiausia bėda ištiko rengiantis žiemos sezonui – tikrinant šildymo sistemas šilumos punkte vamzdžiai pradėjo leisti vandenį. Komunaliniam ūkiui pradėjus tvarkyti kai kurias baseino vietas, „iš viršaus“ sulaukta įsakymo nutraukti darbus dėl lėšų trūkumo.
Nesutvarkius šiluminio punkto baseine nebūtų nei šildymo, nei šalto vandens, todėl jam atsidaryti galimybių neatsirastų. Pasak tarybos nario R. Kartenio, skundų iš gyventojų dėl neveikiančio baseino gausu, dėl techninių kliūčių buvo atšauktos vienerios varžybos, nevyksta ir vaikų treniruotės.
Problemų yra ir Ledo rūmuose – perdegė apie trečdalis lempų, lėšų joms pakeisti savivaldybė neskiria. Taigi, gali kilti rimtų problemų – teisėjai dėl nepakankamo apšvietimo gali nutraukti varžybas, dėl to galimos sankcijos komandoms, baudos ir pan., taigi nuostoliai neišvengiami... Nėra pinigų ir suremontuotai ledo arenai įrengti – suoliukams, spintelėms, specialiems darbuotojų drabužiams ir ant ledo neslystantiems batams nupirkti. Negana to, pridaryta broko renovuojant areną – blogai ištiesti kabeliai, stogas „pūslėja“, įtrūkimuose renkasi nešvarumai, dėl to keičiasi spalva. Valdininkų dėmesio nesulaukia ir senokai prie Ledo rūmų atsiradusi žmonių sveikatai ir technikai pavojinga duobė.
Kodėl savivaldybės administracija tyli?
Realybėje posakis „Tyla – gera byla“ ne visuomet tinka. Šiuo atveju – ypač. R. Kartenis sako pastebėjęs, jog tarybos posėdyje apie baseiną ir jo problemas kalbėta nenoriai, užuolankomis, tarybos nariai neinformuoti apie situaciją. O juk dar gegužės mėnesį Sporto centras ieškojo pagalbos savivaldybėje – raštu kreipėsi į administraciją, tačiau atsakymo nebuvo gauta. Kreiptasi į valdančiuosius ir po „avarijos“ atliekant šilumos bandymus baseine (raštas pateiktas rugsėjo 15 d.), tačiau atsako ir vėl nesulaukta. Pasirodo, per šią kadenciją (4 metus) administracijos atstovai apskritai nesidomėjo baseino reikalais ir problemomis, nebuvo apsilankę sporto komplekse. Ar tai kvepia politinių santykių įtaka nepolitiniuose reikaluose?
Kas bus daroma toliau? Visų tarybos narių vardu R. Kartenis pažadėjo, jog baseinas ir Ledo rūmai sulauks dėmesio. Sporto centro vadovams jis patarė kuo skubiau teikti projektą, tad greičiausiai visos problemos bus apžvelgtos skubos tvarka surengtame tarybos posėdyje.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų