Auksinė taisyklė, padėsianti išrinkti vaikams žaislus

Elektrėnuose atsidarant naujai žaislų parduotuvei, FUNtastik žaislų specialistai parengė trumpą apžvalgą, padėsiančią išrinkti žaislus.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkant vaikui žaislą? Toks klausimas kyla tiek tėvams, tiek seneliams ar krikštatėviams. Išrinkti žaislą ar dovaną vaikui gali būti sudėtinga, tačiau įveikiama užduotis. Ypač pasitelkus auksinę taisyklę, kurią primena specialistai: rinkitės žaislus, tinkančius vaiko amžiaus grupei.
Žaislai yra unikali vaikystės dalis: su jais mažyliai mokosi įvairių gyvenimo pamokų, lavina atmintį, mąstymą, motorinius gebėjimus, vaizduotę ir dar daugiau. Todėl renkantis žaislus reikia pagalvoti, kas tinka vaikui, ko jis iš jų išmoks, kuo jie naudingi.
Vaikai iki 7 metų skirstomi į šias amžiaus grupes: vaikai iki metų, nuo metų iki trejų metų, ikimokyklinio amžiaus. Pabandysime trumpai apžvelgti specialistų rekomendacijas kiekvienai iš jų.

Vaikai iki metų

Mažyliai tik susipažįsta su aplinkiniu pasauliu, tad jiems svarbu liesti, matyti ir išgirsti. Rekomenduojama rinktis didelius, tačiau lengvus, minkštus žaislus, kuriuos nesunku paimti į ranką ar apkabinti. Tokio amžiaus vaikams imponuoja ryškios spalvos, todėl verčiau rinktis spalvingus, o ne pastelinių spalvų žaislus. Kuomet kūdikis pradeda sėdėti, galima rinktis kubus, kaladėles, dėliones, taip pat knygutes tvirtais lapais ir ryškiais paveikslėliais. Tai ir mokomoji priemonė – knygutė su gyvūnais gali tapti pirmąja priemone, supažindinančia su gyvūnų pasauliu. Tokio amžiaus vaikams svarbu suprasti ir pažinti savo asmenį, tad žaislų kolekcijoje turėų atsirasti ir plastikinis veidrodėlis, kuriame mažylis galėtų matyti ir pažinti save.

Nuo metų iki trejų

Pirmieji žingsniai – tai ilgo motorinių gebėjimo lavinimo proceso pradžia, todėl svarbu, kad vaikas žaistų, judėtų, suprastų ir jaustų erdvę. Tam puikiai tinka smėlio dėžė, minibaseinas žaidimams ir žaislai, tinkantys tokioms aplinkoms (kastuvėliai, semtuvėliai, kibirai). Žaislai turėtų būti dideli, nes su mažomis detalėmis vaikams vis dar sudėtinga žaisti. Be to, mažos detalės pavojingos – vaikas jas gali nuryti. Dideli blokai, įvairios dėlionės – malonus iššūkis vaikams, kartu ir loginio mąstymo lavinimas. Šiame amžiaus tarpsnyje svarbu supažindinti su muzikiniais instrumentais (minibūgnas, barškučiai) ir kitais kūrybą skatinančiais žaislais.

Ikimokyklinis amžius

Naudodami žaislus, tokius kaip lėlės, įvairūs žaisliniai įrankiai (priemonės virtuvei, statybiniai įrankiai), vaikai išmoksta gyvenimo subtilybių, bendrauti, spręsti iškilusias problemas. Įvairūs stalo žaidimai ar žaidimai, skirti keliems vaikams, lavina socialinius įgūdžius. Nereikėtų atmesti ir robotų ar interaktyvių žaislų – supratimas apie technologijas šiais laikais svarbus. Dėlionės (tik jau iš mažesnių detalių), statybiniai blokai lavina koordinaciją ir pirštų judesius, o kūrybiniai darbai, tokie kaip tapyba, lipdymas plastelinu, lavina vaizduotę.
Naujoje parduotuvėje FUNtastik Elektrėnų „Maximoje“ rasite kūdikių prekių, žaislų, žaidimų, aktyvaus laisvalaikio leidimo prekių. Pardavėjos-konsultantės padės išsirinkti tinkamiausią žaislą ar žaidimą bet kurio amžiaus vaikui, paaugliui ar net suaugusiajam. Parduotuvėje galioja Omni ID, Daily Card nuolaidos, o iškirpę kuponą, kurį rasitę „Elektrėnų žinių“ Nr. 38, 7 puslapyje, gausite net 20% nuolaidą apsipirkimo metu.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų