2011–2015 m. tarybos kadenciją baigta

Trečiadienį vykusiame jau tikrai paskutiniame šios kadencijos tarybos posėdyje patvirtintos savivaldybės įstaigų finansinės ataskaitos, pakoreguotas tarybos veiklos reglamentas, priimti kiti sprendimai. Tarybos nariai neskubėjo greitai baigti paskutinius darbus ir skirstytis – posėdis užsitęsė kur kas ilgiau, nei buvo planuota, tad reikia manyti, kad „palaidų galų“ kitai tarybai nepaliko.

Vieni įsiskolinimai mažėjo, kiti – didėjo

Kaip informavo UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ gen. direktorius Ričardas Leckas, jo vadovaujama įmonė pernai gavo 62 tūkst. pelno. Gyventojų įsiskolinimai per minėtą laikotarpį sumažėjo, tačiau savivaldybės įstaigų – padidėjo.
Tarybos narys Algimantas Adomaitis domėjosi, ar įmonė šiais metais planuoja kurti naujas pareigybes. R. Leckas atsakė, jog tam nesą poreikio. Viktoras Valiušis atkreipė dėmesį į milijonines UAB „EKŪ“ skolas ir klausė, kaip ketinama išlipti iš šios „finansinės duobės“. Pasak įmonės direktoriaus, pagrindinis šaltinis skoloms padengti – autobusų dotavimas, kuris šiuo metu, deja, nepakankamas. Nepadeda skolų mažinti ir tai, jog antrus metus neturime normalios lietuviškos žiemos. Tad kas jau kas, o UAB „EKŪ“ tikrai laukia šaltesnių žiemų, tik bėda, kad klimatas visame pasaulyje šiltėja...

Galimybės uždirbti

VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras yra viena tų įstaigų, kurios įsiskolinimai už komunalinius patarnavimus UAB „EKŪ“ praeitais metais ženkliai didėjo. Kaip teigė įstaigos direktorius K. Vitkauskas, taip atsitiko todėl, kad anksčiau elektrinė baseinui tiekdavo kiek pigesnę šilumą, tačiau lengvatinės sąlygos buvo nutrauktos, tad įsiskolinimai už šilumą ėmė augti.
Kadangi įstaiga taip pat dirba nuostolingai, tarybos nariai domėjosi, ar numatytas koks nors veiksmų planas finansiniams rodikliams gerinti. K.Vitkauskas paminėjo keletą galimybių – tikimasi didesnės naudos iš Ledo rūmų, kai jie bus galutinai baigti renovuoti, planuojama investuoti į pirtis, įsigyjant specialias dozavimo sistemas, kurios greitai atsipirktų ir padėtų optimaliau išnaudoti pirtis. Neatsisakoma minčių išnaudoti erdvę aplink baseiną, kurioje būtų galima įrengti kortus, aikšteles ir pritraukti daugiau sportininkų.

Kaltųjų paieškos

Diskutuojant apie finansinius rodiklius ir galimybes juos pagerinti, Ramūnas Kartenis priminė, jog VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras nėra pelno siekianti organizacija, atliekanti kur kas svarbesnę funkciją nei pinigų uždirbimas. V. Valiušis ironizuodamas klausė, kokios strategijos reikalaujama iš įstaigos vadovybės, jei pati savivaldybė nėra numačiusi jokios sporto strategijos. Laura Andrijauskaitė atkreipė dėmesį, jog kalbant apie Sporto, turizmo ir laisvalaikio centrą turizmo tema apskritai neliečiama. Tai, pasak K. Vitkausko, taip pat savivaldybės, kuri administracijoje net turizmo specialisto neturi, bėda.

Nepakeliama konkurencija

Vėliau buvo išklausytos medicinos įstaigų finansinės ataskaitos. SĮ Elektrėnų vaistinės, tapusios UAB „Gintarinė vaistinė“ tinklo nare, finansinė padėtis tapo geresnė, tačiau problemų dar yra. Anot įstaigos vadovės Nijolės Kleinienės, viena didžiausių – nenormali konkurencija: Elektrėnuose yra devynios vaistinės, dauguma jų susitelkusios vienoje vietoje.
Sprendžiant iš VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės direktoriaus Vitalijaus Glambos pristatytos ataskaitos, panašu, kad ši įstaiga medicinos kontekste viena pavyzdingiausių ir perspektyviausių savivaldybėje. Tuo tarpu VšĮ Elektrėnų pirminės priežiūros centras pamažu ruošiasi konkurencijai, nes, ko gero, greitai turėsime dar vieną panašias paslaugas teikiančią įstaigą.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal