„Energijos“ treneris B. Haake: „Elektrėnų čiuožykla geriausia iš mano matytų“

Kovo 30 d. vykęs Elektrėnų savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo pakiliai – ką tik Lietuvos ledo ritulio čempionais tapę Elektrėnų „Energijos“ nariai atėjo pasidžiaugti savo laimėjimu ir padėkoti už paramą.

Anot komandos kapitono Dovydo Kulevičiaus, nors „Energija“ nepralaimėjo nė vienų rungtynių, tačiau kelias iki aukso medalių visgi buvo sunkus. Komandos treneris Berndas Haake negailėjo pagyrų ir Elektrėnų čiuožyklai: sakė, jog tai geriausia čiuožykla, apskritai matyta mažame miestelyje.

Bendradarbiavimas – būtinybė

Dar viena viešnia taryboje – Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus viršininkė Eva Deveikytė, kuri tarybos narius plačiau supažindino su tarnybos veikla Elektrėnuose. Paprastai tariant, anot jos, probacija yra etapas iki kalėjimo arba po, kai asmuo atlieka bausmę laisvėje, taikant jam įvairius įsipareigojimus, draudimus. Šiuo metu Elektrėnų skyriuje registruoti 85 nuteistieji (2015 m. – 204), iš jų – du nepilnamečiai, lygtinai paleistieji – 10 (2015 m. – 25), nuteisti viešųjų darbų bausme – 17 (2015 m. – 37). E. Deveikytė kalbėjo apie būtinybę bendradarbiauti savivaldybės įstaigoms, siekiant integruoti nuteistus asmenis į visuomenę. Tai ir yra daroma, tačiau, kaip sakė viešnia, sudėtingiau sekasi rasti bendrą kalbą su Psichikos sveikatos priežiūros centru, dėl to nuteistiems asmenims, turintiems priklausomybių ar kitų su psichine sveikata susijusių problemų, galimybės jas spręsti labai ribotos.
Viešnia pakvietė visus savanoriška veikla prisidėti prie nuteistųjų žmonių įtraukimo į visuomenę.

Kelias į niekur...

Diskusijas posėdyje sukėlė ketinimai pagal Vilniaus regiono integruotų teritorijų vystymo programą tvarkyti gatvelę tarp „Vaikų pasaulio“ ir jachtklubo, čiuožyklos. Anot pranešėjo Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėjo Virgaudo Šimkūno, tas kelias pasitarnautų geresniam susisiekimui su „Vaikų pasauliu“, į kurį siekiama pritraukti investuotojų lėšų, tikimasi, kad anksčiau ar vėliau ten vyks statybos, kiti darbai, bus reikalinga stovėjimo aikštelė. Opozicija abejojo būtinybe tvarkyti gatvę, kuri, pasak Algimanto Adomaičio, niekur neveda, už tuos pinigus siūlyta verčiau tvarkyti pagrindines gatves. Ramūnas Kartenis domėjosi, gal jau yra žinoma, kas konkrečiai bus vykdoma „Vaikų pasaulyje“ – esą tik tokiu atveju būtų tikslinga tvarkyti gatvę. V. Šimkūnas informavo, kad vyksta bendradarbiavimas su universitetais – šiuo metu studentai ruošia buvusio „Vaikų pasaulio“ ateities vizijas, kurios balandžio gale bus pristatytos statybų tematikos parodoje RESTA. Tad kol kas konkrečių planų nėra.

...ar kelias į investicijas?

Tuo tarpu tarybos narys Henrikas Petrauskas sukritikavo abejojančių gatvės būtinybe požiūrį. Anot jo, vienintelis Elektrėnų traukos objektas ir yra „Vaikų pasaulis“ bei marių pakrantės teritorija, tad ją reikia plėtoti besąlygiškai. H. Petrauskas nuogąstavo, kad kartojasi „Jaunimo kranto“, „Energolendo“ istorija, kai, viena vertus, investuotojai laukiami ir kviečiami, kita vertus, jie atstumiami. Meras taip pat akcentavo, kad šio projekto ir, beje, visos finansavimo programos esmė – teritoriją padaryti kiek įmanoma patrauklesnę investuotojams.

Tęsiasi mokyklų tinklo pertvarka

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramunė Veronika Sadauskienė trumpai pristatė Elektrėnų savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. bendrąjį planą. Nuo šių metų rugsėjo „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje nebus formuojamos devintos klasės, mokykla taps progimnazija. Taip pat siūloma Beižionių mokyklą-daugiafunkcį centrą jungti prie Semeliškių gimnazijos, nuo 2017 m. likviduoti Semeliškių gimnazijos Daugirdiškių priešmokyklinį skyrių.
Pranešėja priminė 2012–2015 m. plano vykdymo rezultatus: nuo 2012 m. Pylimų mokykla-darželis tapo vaikų lopšeliu-darželiu, likviduota Vievio sanatorinė mokykla, Elektrėnų pagrindinė mokykla, nuo 2013 m. Pastrėvio pagrindinė mokykla tapo Semeliškių gimnazijos skyriumi, Beižionių pagrindinė mokykla tapo mokykla-daugiafunkciu centru, 2014 m. Semeliškių vidurinė ir Elektrėnų sanatorinė mokyklos tapo gimnazijomis, 2015 m. mokykla-darželis „Pasaka“ tapo vaikų lopšeliu-darželiu, pradines klases perkėlus į „Ąžuolyno“ pagrindinę mokyklą.
Sutikimas reorganizuoti Beižionių mokyklą-daugiafunkcį centrą į Semeliškių gimnazijos skyrių gautas jau šiame tarybos posėdyje. Tiesa, beižioniečiai dėl tolimesnės mokyklos ateities turi savų pasiūlymų, kurie tarybos nariams pasirodė verti dėmesio ir diskutuotini. Tad, tikėtina, prie šio klausimo dar bus grįžta.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal