Su neįgaliųjų asociacijų atstovais aptarta, kaip bus padalinti papildomi 2,6 mln. litų 2015-iems metams

Pirmą kartą po beveik šešerių metų neįgaliųjų integracijai didinamas finansavimas.

Iš viso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomai Neįgaliųjų socialinės integracijos programai bus skirta 71,5 mln. litų. 2,6 mln. litų didėja lėšos socialinės reabilitacijos paslaugų bendruomenėje teikimui, neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimui, būsto pritaikymui neįgaliesiems ir techninės pagalbos priemonių įsigijimui. Tai, kaip papildomos lėšos bus padalintos, šiandien aptarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento ir neįgaliųjų asociacijų atstovų susitikime.
Socialinės reabilitacijos paslaugų bendruomenėje teikimui bei neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimui numatoma skirti 1 mln. litų daugiau nei praėjusiais metais, iš viso 20,145 mln. litų. Susitikime nuspręsta, kad papildomos lėšos turėtų būti padalintos po lygiai – t.y., 500 tūkst. litų skiriant socialinės reabilitacijos paslaugų bendruomenėje teikimui ir tiek pat neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimui.
Tikimasi, kad, įgyvendinant socialinės integracijos projektus, įvairaus pobūdžio paslaugas gaus ne mažiau kaip 36 000 neįgaliųjų.
Taip pat milijonu litų 2015-iems metams numatoma didinti finansavimą būsto bei jo aplinkos pritaikymui neįgaliesiems, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų. Iš viso tam bus skirta 3,4 mln. litų.
Kadangi suaugusių asmenų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis poreikis šiandienai tenkinamas apie 78 proc., vaikų – apie 74 proc., finansavimas neįgaliųjų aprūpinimui techninėmis pagalbos didinamas 600 tūkst. litų – iš viso numatoma skirti 7,64 mln. litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų