Šiaulių regiono verslas ruošiasi euro įvedimui

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir siekdami kuo skaidresnio ir sėkmingo euro įvedimo Lietuvoje proceso, 2014 liepos 11 dieną suorganizavo verslo ir pagal kompetenciją  priežiūros institucijų atstovų pasitarimą. Tokių institucijų, kurioms pagal euro įvedimo įstatymą pavesta vykdyti nustatytų reikalavimų laikymosi priežiūrą, yra net septyniolika.

Nesinori laukti dienos, kai eurai jau bus rankose. Verslas baiminasi, ar nebus parodomųjų akcijų baudžiant ūkio subjektus. Kontroliuojančių institucijų atstovai patikino, kad pradžioje apsiribos įspėjimais ir reikalavimais nedelsiant ištaisyti pažeidimą. Aptartos bendradarbiavimo ir abipusės pagalbos suteikimo bei veiksmų koordinavimo galimybes. Sutarta, kad dalyvavusios verslo organizacijos – Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių verslo inkubatorius ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras pereinamuoju laikotarpiu dės visas pastangas konsultuodami  verslininkus, ypač smulkiuosius, ir jiems suteikdami informaciją apie esančius profesionalaus konsultavimosi taškus, skatins įmones prisijungti prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. 

Norime atkreipti dėmesį, kad euro įvedimo procese būtina kuo plačiau informuoti įmones  ir ypač SVV, suteikti joms išsamias rekomendacijas. Lietuvos Respublikos euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymas nustato pasirengimo įvesti eurą tvarką. Lietuvos Respublikos vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl nacionalinio euro įvedimo plano įgyvendinimo priemonių plano patvirtinimo“, kuriame numatytos priemonės ir vykdytojai.  Ūkio ministerija išleido rekomendacijas, kurios taikomos juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms.

 

Alfredas Jonuška

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai<- Grįžti į atgal