Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Lietuvoje šiandien startuoja Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų – tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos „Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karjeros savaitę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 „Perduodami savo patirtį jauniems žmonėms, įvairių sričių profesionalai padeda moksleiviams atrasti savo kelią. Svarbu, kad vis daugiau savanorių prisijungia prie šios iniciatyvos ir supažindina moksleivius su savo profesijomis. Būtina stiprinti ryšį tarp mokslo ir praktikos ir suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui būti naudingam savo šaliai“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

470 susitikimų su mokiniais: atsakys į svarbiausius klausimus apie darbą

„Bendraudami su vaikais iš daugiau nei 830 mokyklų visoje Lietuvoje pastebime, kad vaikams labai trūksta žinių apie šalies darbo rinką. Todėl mokiniai noriai susitinka su inžinieriais, fizikais, telekomunikacijų specialistais, teisininkais, medikais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais“, – pasakojo Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė.
Ji taip pat teigė, kad profesionalai su vaikais dalijasi išskirtine darbo patirtimi: „Specialistai pasakoja, kokių kompetencijų renkia konkrečiai profesijai, ir taip padeda vaikams susidaryti realų vaizdą ne tik apie darbo rinką, bet ir sužinoti, kuo vaikai norėtų būti baigę mokyklą. Darbdaviai tuo pačiu gali ieškoti jaunųjų talentų ir pabandyti susipažinti su ateities darbuotojų karta“, – komentavo Ž. Drėgvaitė.
Lapkričio 24-28 dienomis vykstančio renginių ciklo metu vaikai aplankys didžiausias šalies organizacijas, kartu su jų darbuotojais galės praleisti darbo dieną ir taip savo akimis pamatys įvairiausių profesijų užkulisius. Viso Lietuvoje numatyta apie 470 darbuotojų susitikimų su mokiniais.

Po susitikimų: apgalvoti karjeros spendimai

„Pabendravę su įvairių sričių specialistais vaikai pamato, kaip atrodo konkretus darbas, supranta, ar norėtų ateityje būti būtent šios profesijos atstovais, todėl jų studijų ar profesijos pasirinkimai tampa daug labiau apgalvoti. Vaikai tada gali pasirinkti profesiją ne pagal pavadinimą ar populiarumą, bet pagal savo norus ir įgūdžius“, – komentavo Ž. Drėgvaitė.
Pernai Nacionalinės karjeros savaitės dalyviai apie darbą papasakojo daugiau nei 7 tūkst. šalies moksleivių iš visos Lietuvos – darbuotojai lankėsi mokyklose ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet ir mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Daugiau dėmesio regionams

Nacionalinės karjeros savaitės organizatoriai šiais metais norėjo pritraukti daugiau įmonių ir darbuotojų, kurie lankytų mažesnių miestų ir regionų mokyklas.
Pasak „Kam to reikia?!“ direktorės, mažų miestų ir miestelių mokiniams ypatingai reikia sėkmingų darbuotojų pavyzdžio: „Savo sričių profesionalų pasakojimai vaikams ne tik  parodo, kad Lietuvoje yra daug darbo galimybių, bet ir įkvepia mažų bendruomenių vaikus siekti savo tikslų bei toliau likti mūsų šalyje, o ne emigruoti“, – pabrėžė „Kam to reikia?!” direktorė.
Daugiau informacijos apie Nacionalinę karjeros savaitę: 
http://www.kamtoreikia.lt/lt/apie/naujienos/perziura/43
Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėjei galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=qcgK8_9P9sE&feature=youtu.be
„Kam to reikia?!“ yra iniciatyva, prie kurios prisijungę organizacijų atstovai visoje Lietuvoje padeda mokiniams sužinoti apie skirtingas profesijas bei karjeros galimybes.
Savo sričių profesionalai važiuoja į mokyklas pasakoti apie savo profesijas, priima mokinius į savo darbą vienai dienai „šešėliauti“ arba pasikviečia į ekskursiją įmonėje ar organizacijoje pamatyti, kuo gyvena ir ką veikia viena ar kita įmonė ar įstaiga. Prieš trejus metus šią programą inicijavo „Swedbank“ ir „Omnitel“, o šiandien prie jos prisijungusios daugiau nei 260 įmonių bei 830 mokyklų. Visi, kuriems rūpi vaikų pasirinkimai, gali prisijungti prie „Kam to reikia?!“ spausdami www.kamtoreikia.lt

Živilė Drėgvaitė
„Kam to reikia?!“ direktorė<- Grįžti į atgal