Naujienos

2015 m. kovo 23 d.

Kovo 20-21 dienomis daugelyje Lietuvos miestų vykusi priešvelykinė "Maisto banko“ akcija vėl nustebino žmonių dosnumu. Jos metu geradariai skurstantiems paaukojo maisto už 302 tūkst. eurų. Senąja valiuta tai - daugiau nei milijonas litų.

2015 m. kovo 23 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei iškilmingoje ceremonijoje Kijevo Nacionaliniuose menų rūmuose "Ukraina" įteiktas Ukrainos "Metų žmogaus 2014" apdovanojimas. Jis Lietuvos vadovei suteiktas už tvirtą paramą Ukrainos nepriklausomybei, jos suverenitetui, teritoriniam vientisumui bei europiniams siekiams.

2015 m. kovo 20 d.

"Swedbank“ perspėja gyventojus ir verslo įmones, kad apyvartoje Lietuvoje gali pasirodyti žaliais dažais pažymėtų eurų banknotų. Tokia galimybė egzistuoja po to, kai kaimyninėje Latvijoje buvo apiplėštas vienas bankomatas ir suveikus apsaugos sistemai grynųjų pinigų kupiūros buvo suteptos žaliais dažais. "Swedbank“ primena, kad tokiais nudažytais banknotais atsiskaityti ar jų keisti negalima, o gavus tokį banknotą būtina kreiptis į policiją.

...
2015 m. kovo 20 d.

Balandžio viduryje Trakų rajono gyventojams bus pradėti dalinti konteineriai, kurie leis rajone į sąvartynus išmetamų atliekų kiekį sumažinti maždaug 840 tonų per metus. Šio rajono individualių valdų gyventojams bus išdalinta 12 tūkst. dviejų rūšių konteinerių stiklui bei popieriui, plastikui, metalui rūšiuoti.

2015 m. kovo 20 d.

Kovo 20-oji pasaulinė Žemės diena. Tai kartu raginimas susimąstyti apie mūsų santykį su aplinka, kurioje gyvename, apie mums padovanotą sesę Gamtą.

2015 m. kovo 20 d.

Norvegijos parlamente šį pavasarį bus svarstomas Hagos konvencijos ratifikavimas, prisidėsiantis prie Norvegijos nuolatinio siekio geriau ginti šalyje gyvenančių vaikų teises. Norvegijos Ambasadoriaus Lietuvoje Dag Malmer Halvorsen nuomone, konvencija palengvins tarptautinių sutarčių pasirašymą su Lietuva ir kitomis šalimis, todėl Norvegija galės geriau užtikrinti užsieniečių vaikų teisių apsaugą.

2015 m. kovo 18 d.

Ukrainos rytuose besitęsiant kariniams veiksmams, žmonės palieka namus ir ieško prieglobsčio svetur. Lietuva - viena iš kaimyninių šalių, kurioje pabėgėliai iš Ukrainos ieško saugumo.

2015 m. kovo 18 d.

Ateinantis pavasaris ir vasara daugeliui iš mūsų atneša teigiamas emocijas, gražius lūkesčius bei svajones. Tačiau abiturientams šis laikas dažnai tampa įtampos, nepamatuotos baimės ir streso laikotarpiu. Kaip nugalėti egzaminų baimę ir kaip susidoroti su nerimu ir įtampa? Į šiuos klausimus atsako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai.

2015 m. kovo 18 d.

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė suteikti teisinę apsaugą Jonavos sinagogai. Įtraukti į Kultūros vertybių registrą šią sinagogą pasiūlė Jonavos rajono savivaldybė, gavusi savininkų prašymus.

2015 m. kovo 18 d.

Artėjant 100-ajam Lietuvos gimtadieniui, keliautojai ir žinomi visuomenės veikėjai jau dabar valstybei ruošia ypatingą dovaną - precedento neturintį trejų metų trukmės lietuvių žygį per pasaulį. Kelionės metu ekipažas lankys visame pasaulyje įsikūrusias lietuvių bendruomenes. Iš viso bus aplankyta 100 valstybių ir įveikta 200 tūkst. kilometrų.

2015 m. kovo 18 d.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje patvirtino Nacionalinę šilumos ūkio plėtros 2015-2021 m. programą. Šiai programai buvo pritarta dar 2014 m. balandžio 9 d. Vyriausybės pasitarime protokoliniu sprendimu, įpareigojant Energetikos ministeriją atlikti Programos strateginį pasekmių aplinkai vertinimą.

2015 m. vasario 25 d.
Aplinkos ministerijai garsiai džiūgaujant dėl visoje šalyje spurtavusios viešųjų įstaigų ir daugiabučių renovacijos, tarsi negirdomis praslysta garsių šalies architektų ir statybų priežiūros ekspertų pastabos dėl dažnai reikalavimų neatitinkančiomis medžiagomis atliekamų daugiabučių, švietimo ir kitų valstybinių įstaigų pastatų modernizavimo darbų.
2015 m. vasario 23 d.
Lietuvos notarų rūmai ragina nepasitikėti teisinių konsultacijų įmonėmis, kurios prisidengdamos "notarų tarpininkų“ ar "notarinių konsultacijų“ vardu, neteisėtai teikia konsultacijas ir kitas mokamas paslaugas gyventojams.
2015 m. vasario 19 d.
Visoje Europoje intermodalinių terminalų skaičiuojama maždaug 300, o šiemet jų sąrašą papildys ir lietuviškieji Kauno bei Vilniaus intermodaliniai terminalai. Paskutinieji taškai ant "i“ dedami vasario pradžioje pradėjus veikti terminalų valdymo centrui.
2015 m. sausio 12 d.

Šių metų birželio 30 d. 11 val. 59 min. 60 s. Pasauliniu laiku sekundei laikrodžiai sustos ir para bei metai sekunde pailgės. Kodėl 2015 metai bus sekunde ilgesni, klausiame astronomės, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (VU TFAI) Planetariumo direktorės Danutės Sperauskienės.