Naujienos

2014 m. balandžio 22 d.
Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.
2014 m. balandžio 14 d.
Balandžio 16 d. 11 val. 52 min. Lietuvoje vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, o taip pat ir gaus trumpuosius perspėjimo pranešimus tiesiogiai į savo mobiliuosius telefonus apie šios sistemos patikrinimą.
2014 m. kovo 26 d.
Mažiau palankioms ūkininkauti vietovėms ES valstybės sutarė pradėti ribų nustatymo reformą. Šios reformos siekis yra ne sumažinti ar padidinti nederlingų žemių plotą, bet nustatyti aiškią ir skaidrią vietovių ribų nustatymo sistemą.
2014 m. kovo 26 d.
Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujamas ministrų kabinetas kviečia visuomenę į susitikimus. Vyriausybės vadovas patvirtino grafiką, pagal kurį balandžio-birželio mėnesiais ministrai priiminės gyventojus Vyriausybės priimamajame.
2014 m. kovo 20 d.
Teisingumo ministerija parengė Euro įvedimo įstatymo projekto papildymą, kuriame siūlo reglamentuoti atsakomybę už šio įstatymo pažeidimus. Atsakomybė bus nustatyta už kainų nurodymo eurais ir litais bei šiam nurodymui ir perskaičiavimui keliamų reikalavimų pažeidimus. Pažeidėjų laukia griežtos sankcijos - nuo piniginių baudų iki licencijų ar leidimų galiojimo panaikinimo.
2014 m. kovo 19 d.
Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros“) pajamos per sausį ir vasarį buvo didžiausios nuo pat 2008 m. prasidėjusios pasaulinės ekonomikos krizės, rodo išankstiniai duomenys.
2014 m. kovo 19 d.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nuo 1993 m. Pasaulinę vandens dieną globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 m. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Pasaulinės vandens dienos problematiką. 2014 m. Pasaulinės vandens dienos tema - "Vanduo ir energetika“.
2014 m. kovo 11 d.
Kauno technologijos universitete (KTU) muzikologijos doktorantūroje studijuojančios Yumiko Nunokawa studijų objektas ir aistra - Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba. Praėjusį rugsėjį į Kauną atvykusi japonė džiaugiasi "paprastesniu“ ir ramesniu gyvenimu nei Tokijuje ar Londone. Lietuviai, Yumiko nuomone, panašūs į japonus - tokie pat jautrūs ir įžvalgūs.
2014 m. kovo 10 d.

REZOLIUCIJA

Verslas už euro įvedimą. Valdžia privalo dirbti efektyviau. Daugiau informacijos

Šiauliuose surengtame seminare "VERSLO PASIRENGIMAS EURO ĮVEDIMUI LIETUVOJE“ Šiauliuose aptarti verslo pasirengimo euro euro įvedimui aktualūs klausimai.

2014 m. kovo 10 d.
Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas) sveikina visus Lietuvos piliečius su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir kviečia švęsti šią esminę valstybės istorijos datą nestokojant pasididžiavimo Lietuvos laimėjimais ir tvirto pasiryžimo toliau kurti klestinčią ir vieningą valstybę.
2014 m. kovo 7 d.
Pavasaris - laikas, kai sulaukiama faunos pagausėjimo ne tik ant žemės, bet ir povandeniniame pasaulyje. Nutirpus ledui prasideda ešerių ir lydekų nerštas, o iki vasaros pradžios išneršia ir didžioji dalis kitų žuvų rūšių. Kad vandens faunos gausėtų, efektyvus ir nebrangus būdas - įrengti dirbtines nerštavietes. Kodėl žuvų neršto gyvybingumui reikia pagalbos ir kokios priemonės pasiteisina, rašoma naujajame žurnalo "Medžiotojas ir meškeriotojas“ numeryje.
2014 m. kovo 6 d.
Apie smurtą prieš moteris turėtume kalbėti nuolat, o ne tik artėjant Tarptautinei moters dienai. Smurtas prieš moteris yra vienas didžiausių žmogaus teisių pažeidimų, kuris neturi jokių geografinių, ekonominių, kultūrinių ar socialinių ribų. Apklausų duomenimis beveik kas ketvirta moteris Europos Sąjungoje yra patyrusi fizinę prievartą. Visi smurtiniai nusikaltimai - fizinis, psichologinis, seksualinis, ekonominis - daro didelę įtaką ir neatstatomą žalą moterų fizinei bei psichinei sveikatai. I...
2014 m. kovo 4 d.
Lietuvoje įgyvendinta paramos iniciatyva, skirta Lietuvos jūrų muziejui, surinko daugiausiai lėšų Baltijos šalių gretose

Lietuvoje vykdytos iniciatyvos, siekiančios paremti Lietuvos jūrų muziejų, metu buvo surinkta daugiau negu 32 tūkstančiai litų (9306 eurų). Ši suma net tris kartus viršija paramą, surinktą Latvijos Slītere Nacionaliniam Parkui, ir daugiau nei 10 kartų lėšas, kurios bus skirtos Estijos laukinių gyvūnų centro statybai.
2014 m. kovo 4 d.
2014 m. kovo 4 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI) informuoja, kad interneto svetainėje skelbiamos atnaujintos būsimų verslo partnerių patikimumo patikrinimo rekomendacijos (toliau - rekomendacijos).
2014 m. vasario 28 d.
Naujausio Eurobarometro tyrimo rezultatai rodo, kad per narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį padaugėjo Lietuvos piliečių, kurie save tapatina ne tik su Lietuva, bet ir su Europa. Šiuo metu 53 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad jaučiasi ne tik savo šalies piliečiais, bet bent jau iš dalies ir europiečiais. Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje taip besijaučiančių piliečių procentinė dalis per pastaruosius 10 metų labai padidėjo.