Naujienos

2014 m. birželio 17 d.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė birželio 17 d. (Rukla) stebėjo Gaižiūnų poligone vykstančias tarptautines karines pratybas "Kardo kirtis 2014", kurių metu Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Lietuvos kariai demonstravo savo gebėjimus vykdyti jungtinę operaciją.
2014 m. birželio 16 d.
Seimas priėmė svarstyti Bankų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma leisti bankams tvarkyti ir keistis asmens duomenimis, užtikrinant apgaulės ir sukčiavimo prevenciją, įvykio tyrimą. Jei siūlomos pataisos bus priimtos, tai leis sukurti nuoseklią ir daugialypę kovos prieš sukčiavimo schemas sistemą, kurioje vienu iš svarbiausių ginklų taps bankų sistemos žinios ir galimybės.
2014 m. birželio 16 d.
"Swedbank“ Asmeninių finansų instituto atlikta Baltijos šalių socialinių išmokų analizė parodė, kad beveik 3000 litų darbo užmokestį (neatskaičius mokesčių) gaunančio gyventojo, sergančio dvi savaites, pajamos labiausiai sumažėja Estijoje, mažiausiai - Latvijoje. Tuo tarpu didžiausias darbo užmokesčio ir bedarbio pašalpos skirtumas fiksuojamas Lietuvoje.
2014 m. birželio 9 d.
Eurui Lietuvoje žalia šviesa - toks Europos Komisijos ir Europos centrinio banko (ECB) sprendimas. Galime pasidžiaugti, nes tai parodo, kad finansinė ir ekonominė situacija Lietuvoje yra santykinai gera, bent Europos Sąjungos šalių kontekste. Tačiau apskritai prieš apsispręsdami, džiaugtis ar liūdėti dėl euro įvedimo Lietuvoje, turime susimąstyti - ar apie eurą žinome pakankamai?
2014 m. birželio 5 d.
Trumpam nusiauti batus ir pajusti Žemę po kojomis - taip pažymėti Pasaulinę aplinkos dieną kviečia Kauno marių regioninio parko direkcija, birželio 5-ąją paskelbusi Basų kojų diena.
2014 m. birželio 4 d.
Europos Komisija šiandien (06-04) paskelbė 2014 m. konvergencijos ataskaitą, kurioje vertinamas 8 valstybių narių pasirengimas įsivesti bendrą valiutą. Šios šalys padarė skirtingą pažangą siekdamos įsivesti eurą. Iš jų išsiskiria konvergencijos kriterijus atitinkanti Lietuva.
2014 m. birželio 4 d.
Lietuvoje pirmą kartą skelbiamas paauglių ir jaunimo literatūros konkursas. Juo tikimasi atrasti naujų autorių, atkreipti lietuvių rašytojų dėmesį į šias skaitytojų grupes, o paauglius skatinti skaityti lietuvių autorių kūrybą. Konkursą inicijuojanti leidykla "Alma littera“ geriausio kūrinio autoriui skiria 10 tūkst. litų apdovanojimą.
2014 m. birželio 2 d.
Nacionalinėje teismų administracijoje susirinkusi Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) išnagrinėjo Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkės teikimą dėl drausmės bylos iškėlimo šio teismo teisėjai Zojai Monid ir, susipažinusi su surinkta medžiaga, iškėlė teisėjai drausmės bylą.
2014 m. gegužės 29 d.
Griežtėjantys higienos ir maisto saugos reikalavimai prieš gyventojus atsisuka kitu galu. Lietuva sparčiai vejasi Vakarų Europą pagal nepagydomas uždegimines žarnyno ligas. Per pastaruosius aštuonerius metus sergamumas Krono liga ir opiniu kolitu Lietuvoje išaugo 2,5 karto, kasmet ši liga pasiglemžia vis daugiau jaunų žmonių. Tai atskleidžia naujausias šių ligų tendencijų Europoje tyrimas. Jis pristatytas gegužės 19-ąją, Pasaulinę uždegiminių žarnyno ligų (UŽL) dieną, Seime surengtoje konferenci...
2014 m. balandžio 30 d.
2014 m. balandžio 29 d. Lietuvoje auga nauja talentingų krepšininkų karta, turinti visus šansus užtikrinti, kad Lietuva ir toliau išliktų viena krepšinio pasaulio lyderių.
2014 m. balandžio 30 d.
Su atbundančiu pavasariu gamtoje pražysta ir pirmieji augalai. Vieni iš jų išskleidžia dailius lapus, kiti augalai pražysta gražiais kvepiančiais žiedais. Dažnai kyla noras nusiskinti pražydusį gėlės ar augalo žiedą. Tačiau būtina atminti, kad mūsų aplinkoje yra augalų, kurių sėklos, lapai, žiedai yra nuodingi ir jų reikia vengti.
2014 m. balandžio 28 d.
KLAUSIMAS:
Ar susituokus Las Vegase (JAV), Lietuvoje būtų pripažinta tokia santuoka?
2014 m. balandžio 28 d.
Beveik prieš 350 metų vokiečių mokslininkas Henigas Brandas (Hennig Brand) perdirbęs šlapimą išgavo švytinčią medžiagą, kurią pavadino intriguojančiu pavadinimu - "Šviesos nešėjas“. Taip skamba iš graikų kalbos išvertus terminą fosforus. Daugelis, paklausti apie fosforo mineralo savybes, atsakytų: "jis šviečia tamsoje“ ir būtų teisūs, tačiau šiandien kalbėsime ne apie tai.
2014 m. balandžio 25 d.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 25 d. grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios leidžia daugiabučiuose iš naujo įsigalėti grobuoniškas kainas diktuojantiems šilumos monopolininkams.
2014 m. balandžio 24 d.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prahoje dalyvauja (balandžio 24 d.) aukšto lygio ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime, skirtame Rytų partnerystės programos penkmečiui paminėti. Susitikime vadovai aptarė, ką pavyko pasiekti per penkerius šios programos įgyvendinimo metus ir kaip reikėtų ją koreguoti atsižvelgiant į Rytų partnerystės šalyse ir visame regione kylančius naujus iššūkius.