Naujienos

2014 m. lapkričio 5 d.

Lietuvos Respublikos Gamtinių dujų įstatyme nustatyta, kad gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainos nustatomos metams. Vadovaudamasi įstatymo nuostatomis, AB "Amber Grid“ valdyba 2014 m. lapkričio 5 d. priėmė sprendimą dėl gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainų, galiosiančių nuo 2015 m. sausio 1 d. AB "Amber Grid“ valdybos priimtas sprendimas bus pateiktas Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (toliau - Komisija) suderinti.

2014 m. lapkričio 5 d.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba pritarė prezidento Petro Porošenkos siūlymui atšaukti įstatymą, kuriuo Donecko ir Luhansko sritims buvo suteiktas ypatingasis statusas.

2014 m. lapkričio 4 d.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kreipėsi į naująjį Europos Sąjungos aplinkos, jūrų reikalų ir žuvininkystės komisarą Karmenu Vella, kad atsakomybę už Rusijoje sulaikytą laivą "Jūros vilkas“ prisiimtų Žvejybos Šiaurės rytų Atlante komisija (NEAFC).

2014 m. lapkričio 4 d.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) atliko tyrimą bendrovėje, kuri verčiasi didmenine kosmetikos, medicinos prekių, vitaminų ir maisto papildų prekyba. Prasklaidžius visus sveikuoliškus užmojus, paaiškėjo, kad bendrovė neteisėtai 700 tūkst. Lt pasididino nuostolį ir nuslėpė apie 100 tūkst. litų mokesčių.

2014 m. lapkričio 4 d.

Šiandien, lapkričio 4 d., ūkio ministras Evaldas Gustas susitikime su Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) generaliniu direktoriumi Francisu Gurry ir Inovatyvios ekonomikos tarybos (IET) posėdyje aptarė intelektinės nuosavybės svarbą, skatinant Lietuvos inovatyvumą ir konkurencingumą, patentų ir inovacijų vaidmenį šalies ūkio plėtrai.

2014 m. lapkričio 4 d.

Pagal Europos Komisijos rudens prognozę numatoma, kad likusiais šių metų mėnesiais tiek ES, tiek euro zonoje ekonomika augs lėtai.Numatoma, kad per visus 2014 metus realiojo BVP augimas sudarys 1,3 % ES ir 0,8 % euro zonoje. Tikimasi, kad 2015 m. dėl didesnės užsienio ir vidaus paklausos augimas pamažu spartės iki atitinkamai 1,5 % ir 1,1 %. O 2016 m., sustiprėjus finansų sektoriui (Europos Centriniam Bankui atlikus išsamų vertinimą ir toliau kuriant bankų sąjungą) ir įgyvendinus naujausias stru

...
2014 m. lapkričio 3 d.

"Facebook“ sukūrė vartotojams galimybę tiesiogiai prisijungti prie socialinio tinklo per anonimišką "tamsiojo interneto“ paslaugą Tor.

2014 m. lapkričio 3 d.

Rusijos embargą lengviau išgyvens apsukrūs ir išradingi verslininkai, atrandantys naujas eksporto kryptis - viena tokių yra musulmoniškos rinkos. Specialistų ir verslininkų teigimu, lietuviškų produktų eksportas kitais metais į musulmoniškas šalis augs kelis kartus. Svarbiausia dabar yra ne tik atrasti naujas rinkas, bet ir tinkamai sertifikuoti produkciją, siekiant palengvinti kelią į islamo šalis.

2014 m. spalio 30 d.

Ketvirtadienį ryte apie savo atsistatydinimą pranešė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Premjeras ministro prašymą patenkino.

2014 m. spalio 30 d.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (TI-K) direktorius Viktoras Davidenko leis islamo religiją išpažįstantiems asmenims kartu su kitais suimtaisiais atlikti kolektyvines religines apeigas dalyvaujant sunitų bendrijos nariui. Tokį sprendimą Lukiškių TI-K vadovas priėmė po sėkmingo Seimo kontrolieriaus Augustino Normanto tarpininkavimo, kai šis kreipėsi į Lukiškių TI-K vadovą.

2014 m. spalio 30 d.

Keturiems Lietuvos strateginiams energetikos projektams Europos Komisija ir Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) energetikos komitetas trečiadienį, spalio 29 d., skyrė 333,7 mln. eurų, t. y. daugiau nei pusė viso 2014-ųjų metų CEF biudžeto (siekiančio 647 mln. eurų).

2014 m. spalio 30 d.

NATO naikintuvai išskrido perimti prie Latvijos sienos prisiartinusių Rusijos karinių lėktuvų. Apie tai spalio 29-osios vakarą rašo Bloomberg agentūra su nuoroda į Latvijos gynybos ministeriją.

2014 m. spalio 29 d.
NASA raketa, gabenusi krovinį į Tarptautinę kosminę stotį, sprogo pakilimo metu, praėjus šešioms sekundėms nuo atsiplėšimo nuo žemės iš Virdžinijos pajūryje įsikūrusio Wallopso komercinio kosmodromo.
2014 m. spalio 29 d.
Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, tiesioginių išmokų avansus jau gavo beveik 25 tūkst. arba 17,62 proc. pareiškėjų.
2014 m. spalio 29 d.

Šiandien, spalio 29 d., paskelbtame Pasaulio banko tyrime "Doing Business 2015“ Lietuva išlieka viena iš palankiausiai pagal verslo pradžią vertinamų šalių pasaulyje. Dar labiau supaprastinus verslo steigimo procedūras, Lietuvai pavyko išlaikyti aukštą 11 vietą pagal verslo pradžios rodiklį. Pagal šį rodiklį Lietuva lenkia Belgiją, Estiją, Latviją, Lenkiją, Prancūziją, Suomiją, Vokietiją ir kitas Europos Sąjungos (ES) šalis.