Naujienos

2014 m. gruodžio 3 d.

Kadangi ne visi Lietuvos regionai parengė 2014-2020 m. regioninių atliekų tvarkymo planus, Aplinkos ministerija ragina suskubti tai padaryti ir atkreipia dėmesį, kad atliekų tvarkymo organizavimu regione rūpinasi regiono plėtros tarybos ir savivaldybės.

2014 m. gruodžio 2 d.

Elektrėnų, Trakų, Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono gyventojams sudarytos visos sąlygos tinkamai rūšiuoti ir tvarkyti buityje susidarančias atliekas. Tuo pasirūpino UAB "VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras), kuri įgyvendino projektą "Vilniaus apskrities senų sąvartynų uždarymas, kompostavimo aikštelių įrengimas, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių įrengimas“ ir Vilniaus regione įrengė 16 didel

...
2014 m. gruodžio 1 d.

Tiesioginės išmokos yra labai svarbi žemdirbių pajamų dalis. Nuo gruodžio 1 d. pradedama mokėti pagrindinė tiesioginių išmokų dalis tiems, kam buvo išmokėti avansai, ir visa išmokų suma tiems, kam avansai nebuvo išmokėti. Tiesioginės išmokos pareiškėjams bus išmokėtos iki kitų metų birželio 30 d. Iš viso iki šių metų pabaigos ketinama išmokėti 878,335 mln. Lt ES tiesioginių išmokų ir dar 422 mln. Lt - iki 2015 m. birželio 30 d.

2014 m. gruodžio 1 d.

Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) lapkričio 28 dieną, penktadienį, patvirtinus galutines 2015 metų elektros energijos kainas, elektros skirstymo bendrovė LESTO skaičiuoja, jog elektra gyventojams nuo 2015 metų pigs vidutiniškai 2,6 proc. - apie 1,18 cento (0,34 euro cento) už kilovatvalandę (kWh).

2014 m. gruodžio 1 d.

Priežiūros institucijos, iki lapkričio atlikusios 7530 prekybos ir paslaugų patikrinimų dėl kainų nurodymo litais ir eurais, nustatė 541 pažeidimą. Pirmųjų kontrolės mėnesių statistika parodė, kad Lietuvos įmonės su euro įvedimu susijusius teisės aktus pažeidžia 5-6 kartus rečiau nei Estijos ir Latvijos verslininkai prieš euro įvedimą šiose šalyse. Lietuvoje kol kas pažeidimai sudaro 7,2 proc. visų patikrinimų. Tuo tarpu Estijoje ir Latvijoje pirmaisiais kontrolės mėnesiais pažeidimų skaičius si

...
2014 m. lapkričio 27 d.

Šiais metais Lietuva pirmą kartą dalyvavo tarptautinio konkurso "Kūrybinio verslo taurė” ("Creative Business Cup”) finale, kuris lapkričio 17-19 dienomis vyko Kopenhagoje. Kūrybinių industrijų antreprenerių pasaulio čempionate pasiektas rezultatas pranoko lūkesčius.

2014 m. lapkričio 27 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, lapkričio 28 d., 16.00 val. Baltojoje salėje kartu su vaikais įžiebs pirmąją Kalėdų eglę ir pakvies šalies miestus bei miestelius prisijungti prie akcijos "Knygų Kalėdos". Šventės metu vyks lietuvių autorių kūrybos skaitymai, kurie vėliau keliaus per visą šalį.

2014 m. lapkričio 26 d.

Europos tarybos, kuriai priklauso 47 valstybės narės, būstinėje Pranciškus sveikino ir dėkojo jos vadovams ir nariams, kitoms su Europos taryba susijusioms institucijoms, kaip kad Europos žmogaus teisių teismas, už svetingą priėmimą.

2014 m. lapkričio 25 d.

Darbo inspektoriai UAB "Baltasis pyragas“ direktoriui J. V. T. administracinio teisės pažeidimo protokolą surašė už tai, kad jis leido dirbti kroviko pareigose asmeniui be rašytinės darbo sutarties ir nepranešus apie darbo pradžią Sodrai. Patikrinus gautą anoniminę informaciją, kad UAB "Lunėja“ atsiuntė tvarkyti teritorijos nelegalų darbuotoją ir informacijai pasitvirtinus, protokolas buvo surašytas šios įmonės vadovui J. L.

2014 m. lapkričio 25 d.

1140 Vilniaus apskrityje veikiančių ūkio subjektų viešai įsipareigojo nepiktnaudžiauti euro įvedimu ir prisijungė prie socialiai atsakingo verslo iniciatyvos "Perskaičiuota sąžiningai“. Daugiausia jų Vilniaus mieste - 917, mažiausia Šalčininkuose - 11.

2014 m. lapkričio 25 d.
Pirmą kartą po beveik šešerių metų neįgaliųjų integracijai didinamas finansavimas.
2014 m. lapkričio 25 d.

"Eko Žemaitijoje“ - plataus asortimento produktai

Daugelis ekologinių ūkių ir jų kooperatyvų įsikūrė paskatinti didesnių išmokų, tačiau ilgainiui taip "užsikrėtė“ šia idėja, kad išsilaikė ir paramai sumažėjus.

2014 m. lapkričio 25 d.

Lapkričio 24 d. Kauno hidroelektrinėje vykusio iškilmingo renginio metu jai suteiktas Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės vardas. Elektrinė šį vardą gavo įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą, kuriuo siekiama įamžinti išskirtinius pirmojo atkurtos valstybės Prezidento Algirdo Brazausko nuopelnus Lietuvai.

2014 m. lapkričio 24 d.

Vilniuje šiandien atidaryta Geležinio vilko estakada. Darbų metu atnaujinti 15,8 kilometrai inžinerinių trasų, iš kurių didžioji dalis, daugiau nei 80 procentų - po žeme. Sutvarkyta A.Goštauto ir M.K.Čiurlionio gatvės atkarpa, įrengta nauja estakada, naujas dviračių takas, suremontuotos požeminės trasos. Skaičiuojama, kad kitais metais eismo intensyvumas ant naujosios estakados sudarys 16 tūkst. automobilių per parą, o kelionės trukmė šioje atkarpoje sumažės dvigubai.

...
2014 m. lapkričio 24 d.

Lietuvoje šiandien startuoja Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų - tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos "Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karje

...