Lietuva: už Rusijos areštuotą lietuvišką laivą atsakomybė tenka NEAFC

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kreipėsi į naująjį Europos Sąjungos aplinkos, jūrų reikalų ir žuvininkystės komisarą Karmenu Vella, kad atsakomybę už Rusijoje sulaikytą laivą „Jūros vilkas“ prisiimtų Žvejybos Šiaurės rytų Atlante komisija (NEAFC).

Ministrė atkreipė komisaro dėmesį į incidentą, įvykusį š. m. rugsėjo 18 d. NEAFC reguliuojamoje zonoje, Barenco jūroje, kai Rusijos pareigūnai areštavo Lietuvos žvejybos laivą „Jūros vilkas“. Spalio pabaigoje surengtame neeiliniame NEAFC susitikime paaiškėjo, kad Rusijos Federacijos išskirtinės ekonominės zonos ribos buvo pakeistos dvišaliu Rusijos Federacijos-Norvegijos susitarimu. NEAFC pripažino dar š. m. birželio mėn. gavusi iš Rusijos Federacijos informaciją apie pakeistas išskirtinės ekonominės zonos ribas. „Akivaizdu, kad vis tik nebuvo imtasi reikiamų veiksmų apie tai nedelsiant informuoti visas susitariančias šalis ar pakeisti naudojamas koordinates“, – pabrėžė ministrė.
Ministrė V. Baltraitienė laiške naujajam komisarui paprašė tarpininkauti, kad ši regioninė organizacija būtų paskatinta prisiimti atsakomybę dėl susidariusios situacijos. „Panašioje situacijoje gali atsidurti ir kiti su ES valstybių narių vėliavomis plaukiojantys ir šiame regione žvejojantys laivai“, – savo susirūpinimo neslėpė ministrė V. Baltraitienė.
Ministrė ketina su naujuoju komisaru susitikti lapkričio 10–11 d. vyksiančioje Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje ir aptarti galimus tolesnius veiksmus, siekiant išspręsti šį incidentą.

Bernardinai.lt<- Grįžti į atgal