Latvija mini nepriklausomybės atkūrimo 25-metį

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Latvijos Respublikos Prezidentą Andrį Bėrzinį nacionalinės šventės – Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penkerių metų sukakties – proga.

Pasak šalies vadovės, draugiški Lietuvos ir Latvijos santykiai tęsiasi jau beveik šimtą metų ir valstybės gali didžiuotis bičiuliška kaimynyste ir broliškais tautų ryšiais, besiremiančiais tarpusavio parama ir supratimu, baltiška kultūra ir bendromis istorinėmis patirtimis.
„Prieš dvidešimt penkerius metus mūsų šalių piliečiai ryžtingai prisiėmė atsakomybę už savo ateitį, o vėliau neabejodami pasirinko eiti europietišku valstybingumo ir demokratijos keliu. Simboliška, kad šią svarbią sukaktį šiemet sutinkate Jūsų šaliai prisiėmus atsakomybę už visos Europos Sąjungos ateitį sudėtingu mūsų regionui ir visai Europai laikotarpiu. Sėkmingas Jūsų šalies pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai patvirtina, kad per dvidešimt penkerius metus Latvijoje subrendo atsakingų ir išmintingų Europos piliečių karta“, – rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.
Pasak Lietuvos vadovės, Lietuvą ir Latviją sieja bendri principai ir vertybės, kurias gindamos valstybės turi ir toliau nuosekliai kartu dirbti Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje, spręsti ne tik aktualiausius regiono klausimus, bet ir kartu kurti saugų, vieningą bei klestintį Europos žemyną.
Lietuvos vadovė Latvijos Prezidentui ir visiems šalies žmonėms palinkėjo ilgų gerovės ir klestėjimo metų, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Bernardinai.lt<- Grįžti į atgal