Virtualus susitikimas-pokalbis su Elektrėnų savivaldybės gyventojais

Jauniausias amžiumi Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Dovydas Bliujus ne tik pirmas ėmėsi viešinti tarybos sprendimus savo feisbuko paskyroje bei savaitraštyje „Elektrėnų žinios“, bet ir pirmas vasario 18 d. ZOOM platformoje surengė diskusiją su savivaldybės gyventojais.

„Noriu pabandyti su Elektrėnų sav. žmonėmis pabendrauti „gyvai“ nuotoliniu būdu. Pokalbyje ir konstruktyvioje diskusijoje gali gimti protingų sprendimų. Taip mes visi galėtume prisidėti prie Elektrėnų tobulėjimo ir daugiau sužinoti apie tarybos narių veiklą, – diskusijos tikslą vardijo D. Bliujus ir pridūrė: Be pykčio, prie arbatos puodelio, pasikalbėtume apie tai, kas visiems rūpi. Pavykus tokiam susitikimui, ateityje prisijungti ir į klausimus atsakyti paprašytume ir savivaldybės vadovų bei įvairių sričių specialistų.“ Klausimus pasiūlė iš anksto siųsti el. paštu d.bliujus@elektrenai.lt.

Pirmame virtualiame susitikime-pokalbyje su Elektrėnų savivaldybės gyventojais iš viso dalyvavo 15 žmonių. Pirmiausia Dovydas pasidalijo savo pamąstymais apie tai, kas yra savivaldybė. Pasak jo, savivaldybė – plačiąja prasme – yra visi jos gyventojai, žmonių bendruomenė. O tarybos narys yra demokratišku būdu rinktas bendruomenės atstovas.

„Vienas mano tikslų – neformaliai ir atvirai bendraujant su žmonėmis didinti bendrumo jausmą ir priartinti Elektrėnų sav. bendruomenę prie savivaldybės vystymosi proceso, – tęsė D. Bliujus. – Pristačiau nuotraukoje matomo dramblio paveikslą – sisteminį požiūrį į mus supančią aplinką. Jo esmė – žmonės tą patį dalyką mato skirtingai, tik nesugeba arba nenori priimti kito žmogaus matymo, todėl bendruomenėje gali atsirasti nesusikalbėjimo.“

Susitikimo metu žmonės klausinėjo apie artėjančią baseino rekonstrukciją, naujus dviračių takus, pėsčiųjų viaduką per autostradą, korupcijos apraiškas ir kt.

„Kalbėjome apie sklypą ir pastatą prie ledo rūmų, buvusią „Rimi“ parduotuvę. Kas ir kada ten bus, tiksliai atsakyti negalėjome. Minėto sklypo pardavimas solidžiai papildė savivaldybės biudžetą ir šiuo metu jis priklauso privačiam savininkui. Pėsčiųjų viadukas per autostradą Elektrėnuose turėjo atsirasti jau ankščiau, tačiau dėl Lietuvos kelių direkcijos delsimo šio projekto įgyvendinimo dar turėsime palaukti. Domėtasi dviračių takų plėtra. Gyventojams suteikta informacija, kad nauja dviračių tako atkarpa jau įrengta aplink vasarą atsidarysiantį buvusį „Vaikų pasaulio“ parką. Taip pat greitu metu darbai prasidės ir bus įrengta nauja atkarpa nuo Elektrėnų bažnyčios iki Abromiškių sanatorijos vaikų skyriaus. Taip pat yra planas dviračių taką įrengti nuo Abromiškių keliu link Vievio. Tačiau pirmiausiai minėtas kelias turėtų būti išasfaltuotas, o čia ir vėl delsia Lietuvos kelių direkcija. Klausta apie baseino renovaciją. Šis projektas taip pat įtrauktas į Elektrėnų savivaldybės 2021-2023 m. strateginį veiklos planą. Aišku, kad baseino vonia – pats baseinas bus renovuojamas, tačiau priklausomai nuo biudžeto asignavimų dar gali keistis renovacijos apimtys, pagal optimistinį planą, turėtų būti renovuojamas ir stogas ir kiti struktūriniai įrengimai. Gavau klausimą apie korupcijos apraiškas mūsų savivaldybėje. Manau, mūsų situacija yra gera, tokių požymių man einant tarybos nario pareigas aš nepastebėjau, manau šiuos nusižengimus prižiūrinčios institucijos dirba atsakingai pagal numatytas tvarkas. Pokalbio metu, sulaukta pastebėjimų, kad Elektrėnų savivaldybė tvarkosi netgi puikiau, nei Trakų, pastebimas jos stiprus ėjimas į priekį. Smulkiojo verslo atstovas dėkojo už savivaldybės suteikiamą paramą verslui šiuo sudėtingu laikotarpiu“, - pokalbį su gyventojais apžvelgė D. Bliujus.

 

Tarybos narys tikisi, kad kiekvienas gavo atsakymą į savo klausimą.

 

„Ačiū visiems susitikimo dalyviams. Dėkoju už pagalbą Elektrėnų sav. administracijos direktoriui Gediminui Ratkevičiui ir kolegai Gintarui Jančiauskui. Išgirdęs iš dalyvių, kad jiems tokių susitikimų reikia, planuoju panašius pokalbius rengti kas ketvirtį“, – pažadėjo tarybos narys Dovydas Bliujus.

 

„Elektrėnų žinių“ informacija

 <- Grįžti į atgal