Vėlinės Semeliškėse

Kaip pageltę lapai rudenį nukrenta ir sunyksta, taip ir žmogaus gyvenimas šioje žemėje anksčiau ar vėliau baigiasi. Per Vėlines mus apgaubia gedulas, rimtis, susikaupimas. Susimąstome apie žmogaus būties trapumą, laikinumą. Ir dar labiau branginame gyvenimą.

Semeliškių gimnazijos moksleiviai drauge su mokytojomis Meilute Rašimiene ir Nijole Ustiliene Vėlinių dienai surengė parodą, dalyvavo kapų tvarkymo akcijose „Apleistas kapas“ ir „Žvakutė ant užmiršto kapo“.

 

Spalio mėnesį Semeliškių gimnazijoje vyko Vėlinėms skirtas miniprojektas ,,Kryžiai karpiniuose“. 7 kl., 10 kl., 11 kl. mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Meilutės Rašimienės, karpė kryžius, klijavo juos ant popieriaus lapų ir gimnazijos erdvėje surengė karpinių parodą.

Spalio 22 d. Semeliškių gimnazijos Jaunojo muziejininko būrelio nariai su vadove Meilute Rašimiene ir gimnazijos Mokinių tarybos nariai su mokytoja Nijole Ustiliene organizavo ir vykdė jau tradicine tapusią kapų tvarkymo akciją ,,Apleistas kapas“. Semeliškių kapinėse buvo sutvarkytos penkios seniai palaidotų žmonių kapavietės.

Lapkričio 2 d. ant nelankomų kapų sužibo vienišos žvakutės, kurias uždegė gimnazijos Mokinių tarybos mokiniai. Akcija ,,Žvakutė ant užmiršto kapo“, vėjyje plazdančios liepsnos priminė, kad reikia stabtelėti ir pagalvoti apie gyvenimo prasmę, tikrąją Vėlinių esmę, pagerbti mirusiuosius malda. Juk svarbiausia ne žvakių, gėlių gausa, bet pagarba mirusiesiems ir malda už juos.

                                                 Meilutė RAŠIMIENĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų