Valstybės minėjimas Beižionyse

Liepos 6 – oji – ypatinga Lietuvai ir mums, jos gyventojams, diena. Elektrėnų savivaldybės žmonėms šįmet ji dar svarbesnė – šventėme ir Elektrėnų jubiliejinį gimtadienį. Todėl Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos renginiai Beižionyse prasidėjo dar penktadienį – liepos 3 d. vakarą, kad galėtume ir mes kartu švęsti numatytus renginius Elektrėnuose. Valstybės dienos proga tradiciškai organizuojamos futbolo varžybos seniūno (irgi Mindaugo) taurei laimėti.

Valstybės minėjimas Beižionyse

 

Liepos 6 – oji – ypatinga Lietuvai ir mums, jos gyventojams, diena. Elektrėnų savivaldybės žmonėms šįmet ji dar svarbesnė – šventėme ir Elektrėnų jubiliejinį gimtadienį. Todėl Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos renginiai Beižionyse prasidėjo dar penktadienį – liepos 3 d. vakarą, kad galėtume ir mes kartu švęsti numatytus renginius Elektrėnuose. Valstybės dienos proga tradiciškai organizuojamos futbolo varžybos seniūno (irgi Mindaugo) taurei laimėti. Varžėsi dvi komandos – veteranai prieš jaunimą. Varžyboms teisėjavo (žaidėjai džiaugėsi, kad labai gerai) pats seniūnas Mindaugas Makūnas. Veteranai laimėjo 5:2. Nugalėtojams seniūnas įteikė taurę, o abiem komandoms – medalius. Buvo apdovanoti ir abiejų komandų geriausi žaidėjai. Jais išrinkti broliai Aidas ir Rytis Gudeliūnai. Organizatorius Juozas Gudeliūnas padėkojo ir įteikė dovanėlę teisėjui seniūnui Mindaugui Makūnui. Taip pat padėkojo ir dovanų įteikė Dainiui Petrokui ir Ryčiui Gudeliūnui už nušienautą ir paruoštą renginiui mokyklos stadioną. Jau baigiantis varžyboms užlijo lietutis, todėl traumų tikimybė nebuvo didelė, o po žaidimo maloniai atgaivino.

Tris dienas daug seniūnijos gyventojų dalyvavo renginiuose Elektrėnuose. Jie buvo nuostabūs, už tai beižioniškių vardu sakau ačiū renginio sumanytojams, organizatoriams, rėmėjams, globėjams ir vykdytojams. Liepos 6 dienos akcentu tradiciškai tampa valstybės himno giedojimas šalies miestuose ir miesteliuose, visame pasaulyje. Ši tradicija gyvuoja nuo 2009 metų, kuomet pirmąkart visų pasaulio lietuvių giedamas Lietuvos himnas nuskambėjo švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Tikimės, kad tik lijęs lietus šįmet praretino mūsų gretas ir tautišką giesmę beižioniškiai giedojo negausiai, tačiau labai darniai. Kitąmet mūsų vėl bus daug. Po giesmės klausėme patriotinių dainų, žaidėme, diskutavome prie kavos.

Ačiū visiems už bendrystę visuose renginiuose. Likime sveiki ir kitiems susitikimams.

 

Audra GUDELIŪNIENĖ,

Elektrėnų kultūros centro renginių organizatorė<- Grįžti į atgal