Tolerancijos miestus statė ir Elektrėnų sav. ugdymo įstaigos

Lapkričio 16-ąją tūkstančiai Lietuvos mokinių minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Daugiau nei 750 mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos miestas“. Tarp Lietuvos ugdymo įstaigų – ir Elektrėnų savivaldybė: Elektrėnų lopšeliai-darželiai „Pasaka“ ir „Drugelis“, Elektrėnų pradinė mokykla, mokykla-darželis „Žiogelis“, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras, Semeliškių gimnazija, Semeliškių vaikų darželis „Gandriukas“, Kietaviškių progimnazija.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, inicijuodama Tarptautinės tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios, paminėjimą Lietuvoje, kvietė prisijungti visas Lietuvoje veikiančias bendrojo ugdymo įstaigas. Minėjimo, jau tapusiu tradiciniu, tikslas – patraukliomis priemonėmis paskatinti moksleivius pagalvoti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste, prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus, kai nacių ir sovietinės okupacijos laikotarpiu netolerancija kitai tautai, socialinei grupei ar kitaip mąstančiam, peraugo į atvirą priešiškumą, žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi.

Iniciatyvos sumanytojai yra įsitikinę, kad mokytis reikia ne tik galva, bet širdimi ir rankomis. Todėl moksleiviai su mokytojais ruošėsi minėjimui kelias savaites: vyko diskusijos, moksleiviai rinko medžiagą, diskutavo, piešė ir iš įvairių medžiagų gamino Tolerancijos miestus, kurie gali būti realūs, kuriuose dabar gyvenama arba įsivaizduojama, kuriuose norėtųsi gyventi. Organizatoriai taip pat kvietė mokytojus inicijuoti diskusijas su mokiniais apie vietovę, kurioje gyvenama, papasakoti apie ją, padiskutuoti apie žmonių tarpusavio santykius, (ne)tolerancijos atvejus, pasvajoti apie Tolerancijos miestą ar Tolerancijos šalį.

Minėjimo dieną mokytojai ir mokiniai susirinko didesnėse mokyklų erdvėse, kur vyko diskusijos, kultūriniai renginiai, buvo skaitomos įžymių žmonių mintys, o mokinių darbų parodos mokyklose dar ne vieną dieną primins apie minėjimą ir tolerancijos poreikį mūsų visuomenėje.

Primename, kad organizatoriai laukia originalių, kokybiškų ir gražiausių Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo kelių nuotraukų, kurias galite siųsti el. paštu istorinekomisija@gmail.com.

1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų. Tais pačiais metais Komisijos iniciatyva Lietuvoje buvo įsteigti pirmieji pilietiškumo, istorinės atminties ir tolerancijos ugdymo centrai. Šiandien tokių centrų Lietuvoje veikia 153.

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo renginių organizatorius – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (direktorius Ronaldas Račinskas, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė).

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal