Tarybos posėdis, atsisveikinant su vasara

Po liepos mėnesio atostogų, rugpjūčio 26 d., vėl vyko tarybos posėdis. Ne savo noru, pirmą kartą, posėdyje dalyvauti negalėjau. Po anginos operacijos, skausmas dar didelis, šiaip šnekėti ir dirbti ilgą laiką būtų sunku.

Tarybos posėdis, atsisveikinant su vasara

 

Po liepos mėnesio atostogų, rugpjūčio 26 d., vėl vyko tarybos posėdis. Ne savo noru, pirmą kartą, posėdyje dalyvauti negalėjau. Po anginos operacijos, skausmas dar didelis, šiaip šnekėti ir dirbti ilgą laiką būtų sunku.

Tiesiogiai posėdį stebėjau „Youtube“ platformoje (tai galima daryti visada kiekvienam norinčiam). O daliai svarstomų klausimų buvau pasiruošęs jau prieš savaitę vykusiame socialinių reikalų komitete.

Posėdis prasidėjo neeiline situacija. Nuo šiandien taryboje turėsime naują narę! Taip atsitiko, kad tarybos narys Arvydas Vyšniauskas laimėjo Kazokiškių seniūnijos seniūno konkursą. Norėdamas eiti naujas pareigas, jis turėjo atsisakyti tarybos nario mandato. Todėl vietą jis užleido Laimutei Ablingienei, kuri buvo žemiau 2019 m. vykusių rinkimų sąraše. Sveikinimai abiem.

Naują seniūnę turės ir Kietaviškės, konkursą laimėjo puikiausia kandidatė Jurgita Matkevičienė.

 

Po naujos tarybos narės priesaikos davimo ceremonijos, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius pristatė I šių metų pusmečio tarybos sprendimų vykdymą. Nuo sausio mėnesio tarybai buvo pateikti  sprendimų projektai.

Šiandien:

2.1 sprendimu buvo pakoreguotas mūsų savivaldybės biudžetas, jis papildytas dotacijomis, papildomais pinigais, kurie bus leidžiami keliams, gatvėms, miestams tvarkyti.

2.7 ir 2.8 klausimuose buvo patvirtinti nauji savivaldybės kontrolieriaus ir administracijos direktoriaus pareigybių aprašai.

2.11 klausimu, taryba pritarė Elektrėnų šeimos namų ir Elektrėnų bibliotekos prašymams įsigyti reikiamus automobilius.

2.13 sprendimas dėl bendrojo ugdymo mokyklų klasių skaičiaus sulaukė nemažai diskusijų. Pats sprendimas kaip ir aiškus, tačiau juo džiaugėsi ne visi. Puikus pavyzdys kai vietos bendruomenės atstovas Virginijus Juknevičius paprastai išreiškė savo nuomonę ir prašymą dėl Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyriaus klasių komplektavimo. Džiaugiuosi, kad kolegos atkreipė dėmesį į išsakytas mintis ir priėmė teigiamą sprendimą bendruomenei. Taip pat būčiau balsavęs už. Vėliau buvo daug sprendimo projektų, susijusių su švietimo ir socialinės srities klausimais.

2.28 ir 2.29 sprendimais buvo pritarta Semeliškių gimnazijos ir Vievio lopšelio-darželio „Eglutė" pastatų modernizavimo finansavimui. Jie bus renovuoti, apšiltinti ir panašiai.

Papildomu klausimu buvo pritarta teikti paraišką Elektrėnų savivaldybės biudžetinių įstaigų atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimui. Jei pavyktų laimėti šį konkursą, ant daugumos biudžetinių įstaigų stogų atsirastų saulės energijos kolektoriai.

Taryboje kartais reikia priimti ir tokius „rimtus" sprendimus, kai savo nuosavybėn perimama, pvz., 3 knygos. Atrodytų šioje vietoje tikrai būtų galima apsieiti be tarybos sprendimo.

Tiek šiandien. Per sveikatos sutrikimus praleidau „Laisvės kelio“ renginį, Elektrėnų šviesų festivalį, bet džiaugiuosi, kad atsiranda tokių iniciatyvų. Tikiuosi, kad šviesų festivalis taps kasmetiniu renginiu, papildomas kultūros pliūpsnis nepamaišo nė vienam miestui. Šaunuoliai jaunimas – Pijus Norušis, Deimantas Radiun, Silvija Vaškelytė.

Dovydas BLIUJUS, Tarybos narys<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų