Semeliškėse lankėsi Seimo narys Kęstutis Vilkauskas

Balandžio 25 d. Semeliškių seniūnijoje vyko gyventojų susitikimas su LR Seimo nariu Kęstučiu Vilkausku (Trakų–Vievio apygarda). Kartu dalyvavo Seimo nario padėjėja Giedrė Žuromskienė ir konsultantas prof. Algirdas Astrauskas, Elektrėnų sav. tarybos narė Viktorija Juknevičienė, Semeliškių seniūnė Loreta Karalevičienė.

Seimo narys K. Vilkauskas apžvelgė savo pusantrų metų veiklos darbo rezultatus, pristatė individualiai pateiktų teisės aktų projektus bei pasiūlymus teisės aktų projektams, darbą Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje, 16-oje parlamentinių grupių, Seimo komisijose, Kultūros bei Ateities komitetuose. Pastarasis komitetas, kuris įkurtas naujai šios kadencijos parlamentarų (pirmininkas Raimondas Lopata), svarsto visuomenės ir valstybės ateities raidos modeliavimą, inovacijų ir technologinės pažangos plėtrą, emigracijos ir reemigracijos procesus, valstybės modernizavimą, strategines reformas. Seimo narys pasidžiaugė, kad merai bus renkami tiesiogiai, pakomentavo tokių rinkimų ir modelio privalumus. Vienas privalumų ir siekiamybių – seniūnijų stiprinimas, dėl ko Seime yra įkurta Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupė, kuriai pirmininkauja K. Vilkauskas. Jo pranešimai yra skelbiami internetinėje svetainėje Seimo nariai/Kęstutis Vilkauskas/pranešimai žiniasklaidai.

Antroje susitikimo dalyje buvo kalbama apie Semeliškių gimnazijos statuso išlikimo problemą. Paprašytas Semeliškių seniūnės L. Karalevičienės, gimnazijos tėvelių, K. Vilkauskas kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę, bendravo su Seimo nare Vilija Targamadze, kurios patikino, kad jokių išimčių daryti negali, ir patarė ieškoti trijų mokinių, kad IV gimnazijos klasė būtų komplektuojama ir gimnazija būtų užregistruota Registrų centre. Seimo narys kalbėjosi ir su Elektrėnų sav. meru Kęstučiu Vaitukaičiu, kuris, pasak K. Vilkausko, labai geranoriškai nusiteikęs spręsti šį klausimą, ir pažadėjo kartu ieškoti išeičių šiai problemai spręsti.

Tarybos narė Viktorija Juknevičienė pagyrė gimnazijos bendruomenę už aktyvumą, kad pradėjo viešinti šią problemą, rašyti įvairius raštus visoms instancijoms. Tai, pasak tarybos narės, iškart pasijuto savivaldybėje, ir pridūrė, kad „tiek tarybos nariai, tiek meras žiūri geranoriškai“. Mat ši problema buvo iškelta Kontrolės komitete. V. Juknevičienė apžvelgė siūlomas alternatyvas, kad išliktų gimnazija: „Surasti tris mokinius, kad būtų sukomplektuota klasė, arba pasinaudoti alternatyva – jungtinės veiklos sutartimi, kuomet būtų pasirašoma sutartis, tarkime, su Vievio gimnazija, vaikai mokytųsi Semeliškėse, bet skaitytųsi kaip Vievio gimnazijos moksleiviai. Tai kalbama apie vienerius mokslo metus.“ Pasak tarybos narės, tokia praktika daug kur Lietuvoje taikoma.

Susitikimas baigėsi sutariant susitikti kitą dieną su atvykstančiais svečiais į Semeliškių gimnaziją.

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų