Respublikinė 32-oji kapelų šventė Elektrėnuose

Spalio 17 d. Elektrėnų kultūros centre griaudė jau 32-oji respublikinė kapelų šventė, pradėjusi savo kelią 1988 metais. Šis tradicinis renginys kasmet nepalieka abejingų.

Nors dėl viruso grėsmės salė nebuvo užpildyta, bet tie, kas dalyvavo renginyje, jautėsi laimingi. Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Vida Ališauskienė, šios šventės sumanytoja, iniciatorė, puoselėtoja, džiaugiasi, kad Lietuvos liaudiškos muzikos kapelų šventė Elektrėnuose, įžengusi jau į ketvirtąją dešimtį, vis dar yra populiarumo aukštumoje.

Silvija BIELSKIENĖ

Lietuvių kompozitorių kūriniais, aranžuotomis liaudies dainomis, profesionaliai muzikantų rankose atgyjančiais instrumentais šiemet Elektrėnuose koncertavo patys geriausieji: iš paties tolimiausio Lietuvos kampelio atvyko Akmenės kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Akmenės vyrai“ (vad. Alvydas Vaičiakauskas), muzikantai nuo Akmenės, sodriais balsais atliekantys romansus bei kapelinius kūrinius, daug koncertuojantys Lietuvos miestelių šventėse, su koncertais pabuvoję Lenkijoje ir Latvijoje; Kėdainių liaudiškos muzikos kapela „Mingūnai“ (vad. Aistė Leleikienė) – tai grupė žmonių, kuriuos vienija meilė linksmai lietuviškai muzikai. Nors visi muzikantai muzikuoja jau seniai ir groja dar ir kituose kolektyvuose, tačiau į šią kapelą susibūręs ketvertas koncerte atskleidė dar daugiau liaudiškos muzikos spalvų ir dovanojo dar daugiau geros nuotaikos; Vilniaus instrumentinio folkloro grupė „Ratilai” (vad. Darius Mockevičius) susikūrusi 1996 metais Vilniaus Universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ instrumentinės grupės pagrindu. Keturių profesionalių muzikantų grupė, džiuginanti ne tik Lietuvos publiką, bet aplankiusi apie 20 šalių įvairiuose žemynuose. Nuolat koncertuojantis kolektyvas surengė virš 2 500 pasirodymų.

Turėjusi dalyvauti gausiausia atlikėjų skaičiumi Kelmės kultūros centro kapela „Kelmynė“ dėl koronaviruso grėsmės nedalyvavo.

Elektrėnų savivaldybei atstovavo net du kultūros centro kolektyvai – kapelija „Och“ (vad. Ričardas Ramanauskas) ir vokalinis instrumentinis ansamblis „Konkordas“ (vad. Adolfas Blažonis), minintis savo kūrybinės veiklos 5-metį. Įdomus sutapimas, kad šis koncertas kolektyvui buvo 50-asis. Nenuilstantys renginių vedėjai – Rimutė Avižinienė, Marcinkonių kultūros centro direktorė, Margionių klojimo teatro vadovė ir režisierė, bei Jonas Bajoriūnas, Dzūkijos nacionalinio parko etnografas – ištisas pustrečios valandos neleido žiūrovams liūdėti, užsnūsti. Dievo apdovanoti gausiais talentais, nuostabia dzūkų kalba bendravę tarpusavyje ir sugebėję prajuokinti visą salę, vedėjai kvietė į sceną muzikantus ir vokalistus.

Dainavo, plojo, lingavo ir visaip kitaip koncertuojančius palaikė apypilnės Kultūros centro salės žiūrovai ir net nepastebėjo, kaip greit prabėgo kelios valandos. Šiemet žiūrovai nerinko labiausiai patikusio kolektyvo. Visi kolektyvai buvo apdovanoti Kultūros centro direktoriaus Remigijaus Suslavičiaus padėkomis ir savivaldybės administracijos įsteigtais prizais, kuriuos įteikė Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ramutė Strebeikienė. G. Ratkevičius pasidžiaugė, kad tokia tradicinė šventė, daug vyresnė už pačią Elektrėnų savivaldybę, gyvuoja ir, nežiūrint į sudėtingą situaciją, sulaukia daugelio žiūrovų.

Šią šventę galėtume pavadinti vyrų atlikėjų pasirodymu – mat kolektyvuose dominavo vyrai, iš dvidešimt šešių kapelijose dalyvavusių atlikėjų buvo tik penkios moterys.

Kapelijų šventė neatsiejama nuo Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotojos kultūrinei veiklai Vidos Ališauskienės, šiemet mininčios 34-ių darbo veiklos Elektrėnų kultūros centre sukaktį.

Su Vida gyvenime vis prasilenkdavome: abi gimėme Kuršėnuose; kai ji jau dirbo, aš mokiausi Šiauliuose; abi įgijome režisieriaus specialybę, tik skirtingais metais. Pagaliau likimas suvedė mus Elektrėnų savivaldybėje – Vida, dirbdama Elektrėnų kultūros centro direktore, 2000-ųjų spalio 10 d. priėmė mane dirbti į Kultūros centrą ir jau dvidešimtį metų dalijasi su manimi režisūros paslaptimis...

Tradicinės šventės organizatorius – Elektrėnų kultūros centras – dėkojo rėmėjams: Elektrėnų savivaldybei, UAB „Bauwerk Boen“, „Arzida“, „Min Hotel“, Virginijai Leicmonienei, Giedrei Urbanei, Česlovui Kulikauskui, Adolfui Blažoniui.

Tad tegul liejasi lietuviška daina iš dainorėlių dūšios, pritariant lietuviškiems instrumentams, ir kitose kapelų šventėse! Tikiuosi, susitiksime ir 33-ioje!<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų