Prasidėjo gyventojų susitikimai su savivaldybės ir valstybės institucijų ir įstaigų atstovais

Po ilgokos pertraukos vėl atnaujinami seniūnijų gyventojų susitikimai su savivaldybės ir valstybės institucijų ir įstaigų (policijos, prireikus ir kt.) atstovais. Į susitikimus kviečiami gyvenamosios vietovės ar jos dalies bendruomenės išrinkti seniūnaičiai, bendruomeninių organizacijų atstovai ir gyventojai.

 

Gilučių seniūnijos gyventojų sueiga

Pirmasis susitikimas (01-20) vyko Gilučių seniūnijos Kultūros namų patalpose. Po seniūnės Kristinos Vitartės pristatytos seniūnijos veiklos ataskaitos, kalbėjo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, savivaldybės administracijos ir Elektrėnų policijos komisariato atstovai. Gilučių seniūnijos gyventojai vadovams pateikė juos labiausiai dominančius klausimus: apie nuotekų tinklus, lietaus kanalizacijas, statybos leidimus ir kt.

Dalijamės Gilučių seniūnijos seniūnės Kristinos Vitartės pristatyta Gilučių seniūnijos 2021 metų veikla.

 

GLAUSTAI APIE TAI, KAIP GYVENOME 2021 METAIS

 

Gilučių seniūnijoje yra 12 kaimų. Didžiausi – Gilučių k. ir Gabriliavos k. 2021 m. seniūnijoje gyvenamąją vietą buvo deklaravę 528 asmenys. Nors gimusiųjų ir mirusiųjų santykis neigiamas, džiugina bendras gyventojų skaičiaus augimas. Šiuo metu seniūnijoje gyvena 271 vyras ir 257 moterys, iš jų 108 – nepilnamečiai, 334 – darbingo amžiaus asmenys ir 86 senjorai.

Seniūnijoje, be seniūnijos administracijos, veikia Elektrėnų pradinės mokyklos Gilučių skyrius ir Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Gilučių filialas. Elektrėnų kultūros centro mobilaus darbo su jaunimu darbuotojas vykdo kassavaitinius susitikimus su vietos jaunimu.

Gilučių seniūnijos teritorijoje veiklą vykdo įvairaus profilio ir dydžio įmonės. Galima išskirti keletą: medienos apdirbimo įmonė „Cebeco timber“, maisto prekių parduotuvė „Biovela“, autoservisas „Gilrema“, kaimo turizmo sodyba „Rimo fazenda“, kartodromas „Speedway“, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kaišiadorių regioninis padalinio medelynas, motokroso trasa MB „Manto trasa“ ir kt.

Seniūnijoje netrūksta žemdirbių. 2021 m. 81 gyventojas deklaravo pasėlius, didžiausias ūkis virš 432 ha. Daugelyje stambesnių ūkių auginami javai, 6 ūkininkai augina gyvulius.

Per 2021 m. kuro kompensacijas gavo 23 šeimos, palyginus su 2020 m. stebimas augimas (+8). Maisto produktai išdalyti 69 asmenims. Ištisus metus buvo rūpintasi sunkiai gyvenančiais, pagyvenusiais ir neįgaliais asmenimis, bendradarbiaujama su asociacija „Ištiesk gerumo ranką“. Visuomenei naudingą veiklą atliko 9 asmenys, kurie padėjo tvarkyti viešąsias teritorijas. Seniūnijoje yra 3 savivaldybės būstai, lėšos, gautos už jų nuomą, skiriamos kalėdinių dovanų mažiesiems įsigijimui.

Gilučių teritorija suskirstyta į 3 seniūnaitijas, visose išrinkti seniūnaičiai: Gabriliavos – Rita Marcinkevičienė, Gilučių – Nobertas Januška, Kalninių Mijaugonių – Vytas Barysas. Per ataskaitinius metus organizuotos 5 seniūnaičių sueigos.

Seniūnijos administracijoje dirba 6 darbuotojai, kurie teikia viešąsias paslaugas gyventojams ir prižiūri seniūnijos teritoriją. Taip pat dirba socialinio darbo bei kultūrinių renginių organizatorės. Per 2021 m. pagal Užimtumo didinimo programą 6 mėn. laikotarpiui buvo įdarbintas 1 asmuo.

Turime aktyviai veikiančią Gilučių bendruomenę, kuri bendradarbiauja su seniūnija, įgyvendinamais projektais prisideda prie gyvenamosios aplinkos gerinimo bei gyventojų kultūrinio išprusimo.

Seniūnijos veikla finansuojama iš savivaldybės biudžeto, tam seniūnijai skiriami reikiami asignavimai. Atsižvelgiant į patvirtintą metinį veiklos planą, asignavimai paskirstomi programų finansavimui: valdymui; švietimui; aplinkos tvarkymui ir gatvių apšvietimui; užterštų teritorijų ir avarinių medžių tvarkymui; kultūrai. Džiugina kasmetinis biudžeto augimas, tačiau dėl kainų kilimo išlaidų poreikis taip pat didėja. 2021 m. programų vykdymui buvo skirta virš 55 tūkst. Eur.

Be savivaldybės biudžeto, seniūnijai skirta 39 tūkst. Eur iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Už šias lėšas valyti ir prižiūrėti vietinės reikšmės keliai 2020–2021 m. žiemą. Paslaugas teikė UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ subrangai pasitelkdamas vietos ūkininkus. Nuo 2021 m. gruodžio gatvių ir kelių priežiūrą vykdo AB Kelių priežiūra. Atliktas kelių su žvyro danga profiliavimas autogreideriais – 3 kartus. Supiltas išlyginamasis sluoksnis iš smėlio ir žvyro mišinio seniūnijos žvyrkeliuose virš 900 m3. Atliktas gatvių asfaltinės dangos duobių remontas apie 248 m2. Per 2021 m. pastatyti ar pakeisti 39 kelio, gyvenviečių bei gatvių pavadinimų ženklai.

Pernai visose seniūnijos veikiančiose kapinėse buvo galimybė paimti vandens augalų laistymui, kapinės šienautos 6 kartus, rudenį išgrėbti ir sutvarkyti lapai. Jau ne pirmus metus seniūnijoje naudojama ir atnaujinama Kapinių informacijos skaitmeninimo ir duomenų valdymo sistema „Cemety“, kuri leidžia artimiesiems virtualiu būdu aplankyti kapavietę, taip pat pagreitina laidojimo leidimo išdavimo procedūras. Seniūnijos balanse yra 9 komunalinių atliekų konteineriai stovintys prie 3 kapinių, per 2021 m. surinkta išrūšiuota ir išvežta virš 100 m³ šiukšlių. Seniūnija suinteresuota, kad šių atliekų kiekiai kasmet mažėtų, ir tuose konteineriuose atsidurtų tik kapinėse susidarančios atliekos, todėl 2021 m. pagamintos lentos ant šiukšlių konteinerių su informacija apie galimas mesti atliekas.

Priešgaisrinių tvenkinių teritorijos ir kitos viešosios erdvės kasmet prižiūrimos rankiniu būdu, šienauta ne mažiau 4 kartų, kirsti pakelėse augantys krūmai. Pakelių šienavimui nuomota technika, šienavimas vykdytas 2 kartus. Siekiant gerinti gyvenamąją aplinką įsigytos smėlio-druskos mišinio laikymo dėžės ir pastatytos įkalnėse, išnuomotas biotualetas bei sutvarkytos prieigos prie seniūnijos administracinio pastato. Atlikta gatvių apšvietimo tinklų priežiūra (92 šviestuvai), sumokėta už elektros energiją gatvėms apšviesti. Per metus išpjauti 5 avariniai medžiai, kapinėse ir viešosiose erdvėse nugenėti 45 medžiai ir sutvarkytos šakos.

2021 m. dėl COVID-19 dalis veiklų persikėlė į virtualią erdvę, o sumažinus karantino apribojimus, renginiai vyko Kultūros klubo salėje ir kitose seniūnijos vietose, aktyviai išnaudota nauja lauko scena su šalia esančia laisvalaikio erdve. Siekiant tinkamai atstovauti Gilučių seniūnijai kitų seniūnijų organizuojamuose renginiuose, pernai įsigytos 2 lauko palapinės. Per metus buvo organizuota 30 kultūrinių renginių: koncertai, parodos, išvykos, susitikimai, edukaciniai užsiėmimai, paminėtos valstybinės šventės. Seniūnijos atstovai, vietos ūkininkai bei tautodailininkai noriai dalyvavo ir savivaldybėje organizuojamuose valstybinių dienų minėjimuose ir kituose renginiuose. Gilučių krašto tautodailininkė Vida Vičkačkienė dalyvavo Vilniaus regiono konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2021“.

Laikantis COVID-19 pandemijos valdymo reikalavimų, visus metus pirktos apsaugos ir dezinfekcinės priemonės.

2021 m. atnaujintas seniūnijos Automobilių parkas, t. y. seniūnijos reikmėms perduotas automobilis VW Caddy.

Seniūnijos ir savivaldybės aktuali informacija gyventojams viešinama skelbimų lentose bei seniūnijos „Facebook‘o“ paskyroje.

Be einamųjų darbų, kasmet išlieka aktualios problemos, susijusios su nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtra bei vietinės reikšmės kelių ir gatvių asfaltavimu, pvz.: tęsti nuotekų ir vandentvarkos projekto įgyvendinimą Gilučių gyvenvietėje; atlikti vietinės reikšmės kelių: Gilučiai–Kalniniai Mijaugonys, Kalniniai Mijaugonys–Strošiūnai, Gilučiai–Talpūnai, projektavimo ir asfaltavimo darbus; atlikti Tujų, Liepų ir Kaštonų gatvių projektavimo ir asfaltavimo darbus; organizuoti paviršinio vandens surinkimo sistemos įrengimo darbus Alytaus g. / Beržų g., Gilučių k. ir t. t.

Dėkojame kiekvienam, savo pastabomis ar paskatinimais prisidėjusiam prie geresnio seniūnijos darbo organizavimo. Dirbame tam, kad Gilučių seniūnijoje kiekvienam gyventojui būtų gera kurti savo gyvenimą.

 

Pagarbiai

seniūnė Kristina VITARTĖ

***

Kiti seniūnijų gyventojų susitikimai su savivaldybės ir valstybės institucijų ir įstaigų atstovais vyks ketvirtadieniais: 01-27 17.30 val. Kazokiškėse; 02-03 17.30 val. Pastrėvyje (mokyklos sporto salėje); 02-10 17.30 val. Beižionyse (kultūros namų salėje); 02-17 17.30 val. Semeliškėse (seniūnijos salėje); 02-24 17.30 val. Kietaviškėse (bendruomenės-parapijos namuose); 03-03 17.30 val. Vievyje; 03-10 17.30 val. Elektrėnuose.

Redakcijos informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų